KakanjLive | Utorak, 21.11.2017. godine

Zrinjski u Doboju postao šampion

07.05.2016. - U pretposljednjem kolo BH prvenstva u nogometu u Doboju su igrali Mladost i Zrinjski. Gosti su bili bolji rezultatom 0:3. Slijedi opširniji izvještaj

ekipa_zrinjski_dobojEkipa Mladosti uoči meča sa Zrinjskim

Igračima Zrinjskog bila je potrebna pobjeda u Doboju da bi osvojili naslov prvaka bez obzira na rezultat utakmice u Tuzli i prije zadnjeg kola. To im je i uspjelo, jer su odigrali taktički zrelo,racionalno,sadržajno i efikasno. Zrinjski je s uvjerljivih 3:0 savladao Mladost,koja je samo u prvih pola sata pružila snažan otpor.Čak su u samom otvaranju preko Rizvanovića postigli i pogodak kojeg je sudija Peljto poništio zbog navodnog ofsajda !

Zrinjski je poveo u 18. minutu i to u trenutcima kada je Mladost imala više od igre. Školski izvedenu akciju,koju je poveo Filip Arežina, a zatim Filipović asistirao Jasminu Mešanoviću,koji je sa 18 metara prisebnim i odmjerenim udarecem pogodio donji desni ugao za vodstvo gostiju i veliko slavlje Ultrasa. Mostarci su u prvom dijelu imali još jednu priliku koju nije iskoristio Miloš Filipović.U 22. Haris Dilaver je iz slobodnjaka odlično pucao,ali je lopta otišla preko prečke.Šansu utakmice prokockao je Mirza Rizvanović u kada je izašao sam pred golmana Karačića,koji je izblokirao njegov udarac , a pred kraj poluvremena Goran Karačić krajnjim naporima odbranio je i udarac Aldina Šišića.

U nastavku su domaći krenuli ofanzivnije.Udarac Mirze Kovača pogodio je spoljni dio mreže.Uslijedio je prekršaj Musića nad Bilbijom u 67. minuti kada je i pala odluka o pobjedniku. Ssudija Irfan Peljto svirao je kazneni udarac koji je sigurno realizirao Jasmin Mešanović.

Deset minuta kasnije sve je bilo riješeno. Još jednu dobro izrađenu kontru beka Blaića, završio je Bilbija,kojem nije bilo teško s peterca ubaciti loptu u prazna vrata. Nakon neočekivanog uvjerljivog vodstva gostiju od 3:0 bilo je jasno da je utakmica gotova. Do kraja se samo čekalo na završni zvižduk suca Peljte, nakon kojeg je krenulo veliko slavlje igrača i navijača Zrinjskog.Treba istaći i korektan odnos domaćih navijača koji su aplauzom ispratili igrače Zrinjskog i na dostojanstven način podnijeli poraz,što je za svaku pohvalu.
Inače, utakmica je bila izuzetno korektna u kojoj su igrači Zrinjskog zasluženo pobijedili.Moglo bi se reći rutinski jer su znalački kaznili svaku grešku domaćih igrača,koji su objektivno rečeno, igrali ispod svojih mogućnosti.

-Čestitam Zrinjskom na pobjedi i osvajanju titule. Imali smo i mi periode dobre igre, ali su pojedinci olako shvatili svoj zadatak, čak se zabavljali,što se ne smije desiti.Bilo je dosta loših stvari,moramo dobro analizirati, izvući pouke jer igrači moraju igrati profesionalnije,kazao je na press konferenciji po završetku utakmice trener Ibro Rahimić.

Mladost – Zrinjski 0:3

Stadion Mladosti u Doboju. Gledatelja 1200: Sudija: Irfan Peljto (Sarajevo).Pomoćnici; Damir Lazić i Goran Dujak.Četvrti sudija Moamer Čaušević. Dodatni suc Adis Mulahasanović (Sarajevo) i Husein Terzić (Travnik).Delegat utakmice:Haris Gvozden(Sarajevo).
Strijelci: 0:1 – Mešanović (19.), 0:2 – Mešanović (67 iz penala), 0:3 – (Bilbija 77.).
Žuti kartoni: Mirza Kovač i Aldin Šišić (Mladost).

MLADOST: Hadžić,Sušić, Karahmet(od.46.Hrelja),Isaković, Bošković (od 70. Gačan), Musić, Šišić, Rizvanović (od 58. Kovač), Husić, Ramović, Dilaver. Trener: Ibro Rahimić.
ZRINJSKI: Karačić, Blaić, Laštro, Katanec, Stojanović, Petrak, Arežina (od 55. Bilbija), Tomić, Filipović, Todorović (od 71. Žeravica), Mešanović (od 82. Šćepanović). Trener: Vinko Marinović.