KakanjLive | Ponedjeljak, 23.10.2017. godine

Željo se namučio da dođe do bodova

04.03.2017. - Mladost je nezasluženo poražena u igri kojom je trebala bar osvojiti jedan bod.Lendrić sretnim golom u 20. minuti donio minimalnu pobjedu Željezničaru u duelu sa dobojskom Mladosti

Željezničar je na Grbavici minimalnim rezultatom 1:0 savladao Mladost u okviru 20. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine. Na otvaranju susreta u osmoj minuti prvi prijete domaći preko Markovića koji šutira preko gola. Samo minut kasnije u sjajnoj prilici se našao Sinan Ramović koji je savladao golmana Kjosevskog, ali lopta odlazi samo par centimetara od lijeve stative golmana Željezničara. U 20. minuti domaći sretno dolaze do vodstva. Nakon kornera najspretnji u šesnaestercu Mladosti bio je Ivan Lendrić koji svom timu donosi prednost. U 26. minuti nova prilika za Mladost, ali Šišić sa ivice šesnaesterca šutira ravno u dobro postavljenog Kjosevskog. U prvih 45. minta bilježimo još samo priliku Lendrića koji izlazi jedan na jedan sa Velićem, ali golman Mladosti pravovremeno istrčava pred napadača Plavih i blokira udarac napadača Želje.

Ekipa Mladosti je u nastavku zaigrala mnogo bolje, imala veći posjed lopte i nekoliko izglednih prilika, ali tim iz Doboja nije uspio doći do poravnanja. U 62. minuti nakon prekida Brkić ubacuje loptu u šesnaesterac, a Isaković glavom sa deset metara šutira preko gola. Sedam minuta kasnije dvije sjajne prilike za Mladost. Prvo je udarac Aganspahića krajnjim naporom golman Željezničara izbacio u korner, da bi šut rezerviste Lazića sa 16 metara završio samo nekoliko centimetara od desne stative Kjosevskog. U 71. minuti ponovo je pokušao Isaković nakon prekida glavom, ali lopta odlazi preko gola. Mladi napadač Mladosti Aganspahić je imao odličnu priliku da poravna rezultat, ali njegov blagi udarac sa 10 metara brani golman Željezničara u 75. minuti, tako da su Plavi došli do druge pobjede u nastavku prvenstva. Vrijedi napomenuti kako je Željezničar u drugih 45 minuta imao tek dvije poluprilike preko Lendrića i Siniše Stevanovića, dok Mladost imala veći posjed lopte, ali svoju dominaciju nije uspjela materijalizovati.

Željezničar je golom Lendrića sretno došao do drugog proljetnog trijumfa, a oko 150 navijača Mladosti (Crvena legija) su zadovoljni napustili Dolinu ćupova.

ŽELJEZNIČAR – MLADOST DK 1:0

Stadion: Grbavica. Gledalaca: 8.500.  Rezultat 1:0 Lendrić 20. minuta.Žuti kartoni: Darko Marković (36. min) / Dejan Maksimović (55. minuta) i Mirza Rizvanović (79. minuta)
ŽELJEZNIČAR: Kjosevski, Stevanović S., Marković (Radinović od 66. min), Blagojević, Bogičević, Zakarić (Musa od 76. minute), Stojanović, Kerla, Zeba (Hasanović od 85. min), Stevanović, Lendrić. Trener: Slavko Petrović
MLADOST DK: Velić, Galić, Rizvanović, Isaković, Gačan, Brkić, Maksimović, Ramović (Husić od 81.min), Šišić (Lazić od 58.min), Kuzmanović (Sušić od 87.min), Aganspahić. Trener: Husref Musemić