KakanjLive | Petak, 22.09.2017. godine

Visoka pobjeda Rudara

21.05.2016. - Igrači Rudara čak sedam puta zatresli su mrežu golmana Haruna Strike, koji je Sanjane spasio još veće katastrofe

Kao što se i očekivalo, igrači Rudara ostvarili su uvjerljivu pobjedu i popravili gol-razliku. Da će gosti iz Sanskog Mosta, koji su doputovali sa samo jednim rezervnim igračem, pretrpjeti uvjerljiv poraz moglo se naslutiti već nakon prve minute. Naime, golman Strika na nepropisan način zaustavio je Vedina Kulovića i sudija Musa dosudio je kazneni udarac koji je efektno realizirao Fadil Čizmić.

U 12. minuti Džafić proigrava Kulovića, koji iz neposredne blizine trese prečku protivničkog gola. U 16. minuti mala majstorija debitantna, kapitena juniorske ekipe Enisa Sikire, koji je sa 17 metara snažnim udarcem pogodio rašlje Strikinog gola i udvostručio vodstvo Rudara. Samo dvije minute kasnije Belmin Čehajić na asistenciju Kulovića povećava vodstvo na 3:0. Čehajić je bio akter i kod četvrtog gola. Njegov centaršut Crnomarković nespretno zahvata i lopta odlazi u desni donji ugao.

I pored četiri postignuta gola, gledatelji nisu bili zadovoljni igrom jer su igrači oba tima kratkim pasovima umrtvili igru i djelovali totalno nezainteresirano, pogotovo Sanjani koji su na sve načine pokušavali da otežu i zadržavaju igru.

U drugom poluvremenu igrači Rudara igrali su nešto brže, organizovanije, češće napadali i stvarali prilike.Naročito se isticao Belmin Čehajić koji je sa nova dva pogotka stigao do het-trika i zasluženo ponio epitet igrača utakmice. U promašajima se „istakao“ Emir Bajramović, kojem je za samo desetak minuta Harun Strika odbranio tri zicera. Ipak, Bajramović je u 86. minuti uspio da zatrse mrežu gostiju i postavi konačan rezultat od 7:0, koji je mogao i mogao biti mnogo uvjerljiviji.

Igrači Podgrmeča, koji su se još ranije oprostili od prvoligaškog društva, nisu uputili niti jedan udarac u okvir Jovićevog gola i to najbolje kazuje o njihovoj inferiornosti na ovaj utakmici, koja će se brzo zaboraviti.

RUDAR – PODGRMEČ 7:0

Stadion Rudara. Gledatelja 200. Glavni sudija je Mateo Musa (Mostar). Pomoćnici: Nermin Mušić i Emir Zahiragić (oba iz Sarajeva). Delegat: Nikola Trogrlić (Donja Mahala kod Orašja). Posmatrač suđenja: Boro Matan iz Livna.

Strijelci:1:0 Čizmić (2), 2:0 Sikira (16), 3:0 Čehajić (18). 4:0 Crnomarković (31.ag), 5:0 Čehajić (54), 6:0 Čehajić(65), 7:0 Bajramović(86).

Žuti kartoni: Strika (Podgrmeč).

RUDAR: Jović, Sarvan, Hrustanović (od 67.Bajramović), Čizmić, Alić, Durmić, Gafurović (od 46.Hasić), Sikira, Kulović(od 46.Huseinspahić), Džafić, Čehajić. Trener: Mirnes Buza.

PODGRMEČ: Strika, Hodžić, Terzić, Kamenčić, Smajilović, Cerić, Crnomarković, Vukalić, Malovčić, Jusović, Hamzabegović. Trener:Nedžad Žerić. Trener:Nedžad Žerić.