KakanjLive | Subota, 18.11.2017. godine

Veliki preokret Mladosti za novi trijumf

28.08.2016. - Na stadionu u Doboju u još neviđenom burnom finišu, nogometaši Mladosti su porazili ekipu Širokog Brijega i na prvenstvenu pauzu odlaze sa trinaest osvojenih bodova i kao prvi pratilac vodećeg Zrinjskog

Nakon blijedog prvog poluvremena u kojem skoro da nije bilo povoljnije prilike za postizanje pogodaka, u nastavku su gledatelji uživali u dinamičnoj i uzbudljivoj utakmici,koju je obilježio buran finiš u kojem su postignuta čak četiri gola.

Prvo uzbuđenje bilježimo u 57. minuti kada je nakon Brkićevog ubačaja iz slobodnog udarca Aladin Isaković pogodio stativu. U 62.minuti Wagner je sa tridesetak metara iz slobodnog udarca preko „živog“ zida šutirao u rašlje, ali je Adnan Hadžić fenomenalnom odbranom spasio svoju mrežu. Deset minuta kasnije iskusni Brazilac na centaršut Barića glavom iz mrtvog ugla pogađa mrežu Hadžića i dovodi goste u vodstvo.

anel_1-1Anel Husić postiže gol za 1:1

Radost Širokobriježana kratko je trajala. Samo tri minute kasnije Mladost stiže do izjednačenja. Golman Soldo nespretno reagira, Gačan loptu vraća pred gol gostiju gdje se najbolje snalazi dotad nezapaženi Anel Husić i prisebnim udarcem loptu šalje u mrežu gostiju.

Ovaj pogodak djelovao je kao hladan tuš za odbrambene igrače Širokog Brijega koji sa dvije vezane pogreške poklanjaju pobjedu Mladosti. Prvo je u 85. minuti nakon nedozvoljenog starta, Stipe Markovića nad Boškovićem, sudija Peljto dosudio kazneni udarac iz kojeg je Goran Brkić postigao svoj četvrti ovosezonski pogodak, a samo dvije minute kasnije, Anel Husić koristi nesporazum štopera gostiju, izlazi sam pred Soldu i svojim drugim pogotkom postiže konačan rezultat.

brkic_1-2Goran Brkić sa penala postiže četvrti ovosezonski gol

Uporni i karakterni igrači Mladosti stigli su do velikog preokreta i novog trijumfa. Kad aje Wagner u 72. minuti iz teške pozicije savladao Hadžića, vjerovatno je malo tko pomislio da će Rahimićevi izabranici doći do ovako uvjerljive pobjede. Međutim, oni su dali sve od sebe, krenuli su na sve ili ništa i stigli do podviga, koji ih je doveo do drugog mjesta na prvenstvenoj ljestvici, što je prava senzacija i naznaka novog iskoraka nogometnog diva iz kakanjskog predgrađa.

Ovaj veliki uspjeh igrači i stručni štab Mladosti na kraju utakmice proslavili su sa svojim oduševljenim navijačima, koji također zaslužuju sve pohvale jer su tokom cijele utakmice zdušno bodrili svoje ljubimce i doista bili dvanaesti igrač. Sve čestitke igračima, treneru Rahimiću, ali i navijačima.

Izjave trenera

Trener NK Široki Brijeg, Branko Karačić:
- Vrlo teško mi je u ovom trenutku reći prave riječi. Imali smo sve otvoreno i utakmicu u našim rukama. Gol koji je donio preokret nisam ni vidio jer je vratar Soldo imao čistu loptu i posmatrao sam drugi dio terena.Teško mji je naći riječi i objasniti jednu dobivenu utakmicu, koju kardinalnim greškama prepustimo Mladosti.Na kraju moram reći da je ovo zaslužena pobjeda.Imati sve u svojim rukama i onda izgubiti, meni je nejasno. Čestitam Mladosti na pobjedi koju je izborilo, apsolutno, zahvaljujući nama.

Trener FK Mladost, Ibro Rahimić:
- Široki je poveo, muđutim smogli smo snage, napravili par izmjena, vratili svježinu u ekipu i napravili u nekoliko navrata pritisak na zadnju liniju Širokog uzeli osvojene lopte i postigli tri gola. Ovo je veliki uspjeh kojeg smo mogli samo zamišljati i biti drugi na tabeli.Ovo i nije bila naša najbolja utakmica. Dosta toga je išlo negativnim trendom. Nadam se i dalje kvalitetnom treniranju i radu koji će donositi rezultat. Pauza će nam dobro doći, sanirat ćemo povrede, osvježiti ekipu i nadam se da ćemo i u Tuzli nastaviti niz bez poraza.

Mladost – Široki Brijeg 3:1

Stadion Mladosti u Doboju. Gledalaca 1500. Glavni sudija: Irfan Peljto iz Sarajeva , pomoćnici Amer Macić i Davor Beljo (oba iz Mostara). Četvrti sudija je Vladimir Bjelica iz Istočnog Sarajeva, a dodatni suci bili su: Adis Mulahasanović i Haris Kaljanac (Sarajevo). Delegat susreta Franjo Grganović iz Novog Travnika. Posmatrač suđenja Dragan Prtvar (Istočno Sarajevo).

Strijelci: 0:1 Wagner (72), 1:1 Husić (75), 2:1 Brkić (85.iz 11 m), 3:1 Husić (87).

Žuti kartoni: Musić i Husić kod Mladosti, a Sesar, Ivanković, Ćorić i Marković kod Širokog Brijega.

MLADOST(DK): Hadžić, Galić, Karahmet (od 46. Bošković), Isaković, Jusufović (od 32.Gačan), Musić, Brkić, Ramović (od 70. Šišić), Husić, Hodžić i Kuzmanović. Trener:Ibro Rahimić.

NK ŠIROKI BRIJEG: Soldo, Ćorić, Marković, Bralić, Brekalo Sesar, Plazonić, Ćorluka, Ivanković (od 82.Lončar), Wagner, Menalo (od 62. Barić). Trener: Branko Karačić.