KakanjLive | Srijeda, 20.09.2017. godine

U komšijskom derbiju rukometaši Kaknja savladali Čelik Junior

26.03.2017. - Rukometaši Kaknja su u dvorani KSC u Kaknju ubjedljivo savladali zenički Čelik Junior rezultatom 37:24 i nastavili svoj pohod ka Premijer ligi Bosne i Hercegovine

Gosti iz prvog napada pogađaju i dolaze do vodstva od 0:1, ali Kakanjci ozbiljnom igrom prave značajniju razliku već u dvanaestoj minuti kada su poveli sa 10:6, da bi već u 21. minuti susreta bilo i plus osam (15:7). Rukometaši Čelik Juniora potom pozivaju tajmaut i postižu tri gola, ali domaći brzim kontrama koje su završavali najbolji igrači kakanjskog tima Purić i Agić odlaze na odmor sa 10 golova prednosti (20:10).

agić

Amar Agić je bio najefikasniji igrač susreta sa deset golova

U nastavku Kakanj brzim kontrama preko Đuhere, Gušića i Damjanovića dolazi i do plus 13 (23:10), a potom je tempo igre znatno pao, a veći dio drugog poluvremena Zaimović je odmarao svoje najbolje igrače, Purića, Agića i Lilića kojeg je na golu Kaknja u drugih 30 minuta zamjenio mladi Čehajić. Ekipa Kaknja je do kraja susreta održavala stećenu prednost i na kraju slavila sa ubjedljivih 13 golova razlike (37:24).

Kakanj su do pobjede vodili Admir Purić sa devet i Amar Agić sa deset golova, iako su igrali manje od 30 minuta na ovom susretu. Kod gostiju je Ajanović postigao devet golova. Na golu Kaknja odličan je bio Lilić budući da je za 30 minuta prikupio 13 odbrana.

zaimović

Nedžad Zaimović: Greške koje smo pravili u drugom poluvremenu moramo popraviti

Očekivana pobjeda. Igrali smo jako dobro u prvom poluvremenu. U drugom je to nešto lošije izgledalo. Pokušao sam forsirati sa izmjenama, sa onim što nas inače krasi ovu sezonu, ta širina, ali očito da u ovom meču nije išlo. Pobjedi ne trebamo gledati u zube. Iako smo ubjedljivo slavili, bilo je tu grešaka koje moramo ispraviti u narednom periodu ukoliko mislimo savladati Gračanicu koja nam je rival u borbi za Premijer ligu, rekao je trener rukometaša Kaknja Nedžad Zaimović u izjavi za KakanjLive nakon susreta.

Izabranici Nedžada Zaimovića su sada na omjeru od 13 pobjeda i jednog poraza i zauzimaju prvo mjesto na tabeli sa 39 osvojenih bodova. U narednom kolu ekipa Kaknja gostuje Gradačcu i sve osim ubjedljive pobjede rukometaša Kaknja bi bilo ravno senzaciji.