KakanjLive | Utorak, 26.09.2017. godine

Trijumf košarkaša Kaknja u Bijeljini

09.01.2016. - Košarkaši Kaknja ostvarili su šestu uzastopnu pobjedu i zadržali vodeću poziciju

boljkovac_šestPavle Boljkovac , odigrao jednu od ključnih uloga u timskoj pobjedi Kaknja na parketu  BN Basketa

Početak susreta najavio je veliku borbu, jer su u prve četiri minute postignuta samo po 4 poena.Sa dvije uzastopne trojke Ermina Dedića i poenima Pavla Boljkovca izabranici trenera Pandže u 6.minuti stižu do značajne prednosti (5:14), koju su do kraja prve četvrtine još povećali zahvaljujući razigranom Dediću koji je trećom trojkom zaključio prvu dionicu.

Drugu četvrtinu otvara Haris Delalić na asistenciju Nasera Đozića, koji se zatim iz prvog slobodnog bacanja upisuje u listu strijelaca. Kada je u 14.minuti Željko Klještan trojkom smanjio rezultat na (24:31), domaći kao da su dobili krila. Razigrao se iskusni Mujo Tuljković,koji je sa 12 poena bio najbolji pojedinac druge četvrtine i slobodno možemo reći održavao Bijeljince u nadi da mogu zaustaviti naše košarkaše. Ipak, igrači Kaknja uspijevaju održati blagu prednost i na odmor otići sa plus šest poena(37:43).

Baš kao i prve dvije četvrtine, i treću Kakanjci otvaraju poenima Pavla Boljkovca. Serijom 6:2 domaći stižu na minus dva poena (43:45) i najavljuju preokret. Sa dvije uzastopne trojke Muje Tuljkovića u 27.minuti po prvi put prelaze u vodstvo (51:49). Bio je to period slabe igre, pada koncetracije i slabe realizacije, što su domaći znalački kaznili. Podatak da su za osam minuta postigli samo osam koševa, odnosno da su čak pet minuta bili bez postignutog koša, najbolje pokazuje inferiornost naših košarkaša. U tom periodu igre jedina svjetla tačka bio je Pavle Boljkovac koji je sa osam poena donekle uspio zaustaviti nalet domaćih i kraj treće četvrtine dočekati sa minusom od četiri peona(59:55).

Svoju sjajnu partiju Pavle Boljkovac potvrdio je trojkom na otvaranju posljednje četvrtine. Serijom od 9:2 igrači Kaknja stižu do pet poena razlike (67:72), koju su zadržali do kraja meča i ostvarili šestu uzastopnu pobjedu. Istina, domaći se nisu predavali do kraja. Kada je Vučičević 00,27 sekundi prije završetka smanjio na samo tri poena razlike (73:76) domaći su bili blizu iznenađenja, ali su Buza i Boljkovac iz slobodnih bacanja postigli po jedan koš i na kraju zasluženo trijumfovali.

-Odigrali smo odlično tri četvrtine i to je bilo dovoljno za pobjedu. Loše odigrana treća četvrtina je razlog veoma kvalitetne igre i velike želje domaćih igrača.Ponosan sam na svoje igrače koji se nisu predali u tim lošim momentima igre. Ovo je veoma značajna pobjeda i odlična pozivnica da naši navijači napune dvoranu u sljedećem kolu kada je na programu veliki derbi protiv Širokog u Kaknju, izjavio je po završetku meča za naš portal trener košarkaša Kaknja Josip Pandža.

BN Basket – Kakanj 73:78
(13:24,24:19,22:12,14:23)

Sportska dvorana u Bijeljini. Gledatelja 300. Suci: Haris Bijedić i Nermin Nikšić (oba Sarajevo) i Bojan Jovanić (Banja Luka).
BN BASKET: Drljača, Marković, S.Damjanović 10, Vučičević 14, Kokoruš, Sekicki, Kecman, Tuljković 25, Živanović, Gavrić, Klještan 9, D.Damjanović 15.
KAKANJ: Dedić 14, Maksimović, Boljkovac 20, Muflizović 4, Merdanović 12, Delalić 4, Delibašić, Đozić 1, Palavra 14, Šabić, Plasto, Buza 9.Trener.Josip Pandža.