KakanjLive | Ponedjeljak, 20.11.2017. godine

Sparsi prekinuli dominaciju Kaknja

30.03.2016. - Košarkaši Sparsa u okviru šestog kola Lige 6, pobjedom od 17 poena razlike (80:63) revanširali su se igračima Kaknja za tri uzastopna poraza i stekli realne šanse za play off

kup_kakspars

Nakon dvije pobjede u Ligi 12(71:66 i 69:60), te u prvom krugu Lige 6(80:66)očekivalo se da će igrači Kaknja zadržati tu nisku uspjeha i Skenderiju napustiti neporaženi. Dobili su prvu četvrtinu i najavili da će i po četvrti put slaviti. Igrači Kaknja imali su prednost tokom cijele prve četvrtine i odavali utisak da su spremni za novi podvig. Nažalost, u drugoj četvrtini bili su u inferiornom položaju.Spars je uspio anulirati minus od pet poena i na odmor otići sa minimalnom prednošću (41:36). U trećoj četvrtini do punog izražaja dolaze odbrane oba tima, ali i loša realizacija Kaknja i domaći u zadnju četvrtinu ulaze sa sedam poena prednosti (56:49). Igrači Kaknja su uspjelu tu prednost smanjiti na samo pet poena (67:62), ali je to bilo sve što su učinili na ovoj utakmici jer su Sparsovci predvođeni reprezentativcima Nikolom Gajićem (seniorski) i Amarom Gegićem (juniorski) bljesnuli punim sjajem i na kraju zasluženo trijumfovali sa uvjerljivih 80:63.

Igrač odluke bio je Nikola Gajić koji je bio nerješiva enigma za odbranu Kaknja. Postigao je 25 poena i zasluženo ponio epitet igrača utakmice. Igrači Kaknja ponovo su ispoljili iste greške kao i na gostovanjima u Trebinju i Mrkonjić Gradu , prije svega, slabim procentom šuta za tri poena i promašajima slobodnih bacanja, što je istako i trener Josip Pandža u izjavi za naš portal.

-Bili smo u utakmici do rezultata 67:62, od tada se dešava neobjašnjiv pad u igri, uzrokovan jako lošim procentima šuta za tri poena i linije slobodnih bacanja. Spars je zasluženo pobijedio jer su njegovi igrači bili borbeniji i agresivniji i sreća ih je nagradila za veliki trud. Njima čestitam, a mi se moramo što prije resetiratii probati slaviti u subotu protiv Swisllion Leotara, istakao je trener Pandža.

Rezultati 6.kola

Široki-Igokea 78:85, Swisslion Leotar-Mladost 82:87 i Spars-Kakanj 80:63.
REDOSLIJED: 1. Igokea 12, 2.Mladost 10, 3.Spars 9, 4.Swisslion Leotar-Mladost 8, 5.Kakanj 8, 6.Široki 7 bodova.
U 7.kolu 2.aprila/travnja igraju: Kakanj-Swisslion Leotar, Spars-Široki i Mladost-Igokea

Spars –Kakanj 80:63
(15:20,26:16,15:13,24:14)

Mala sala Skenderije u Sarajevu. Gledalaca 500. Sudije:Damir Kunosić (Tuzla), Ernad Karović (Zenica) i Maid Lasetović (Tuzla). Delegat/kontrolor: Jadran Lasetović (Tuzla).

SPARS: Zahiragić 9, Mičić 5, Kočić, Manjgafić 13, Čampara, Atić 8, Glogovac 4, Gegić 9, Bašić 7, Gajić 25, Pirić. Trener:Mensur Bajramović.
KAKANJ:Dedić 6, Maksimović 4, Boljkovac 9, Muflizović 1, Merdanović 13, Mašić, Delalić 7, Đozić, Palavra 4, Šabić, Tomić 6, Buza.Trener:Josip Pandža.