KakanjLive | Subota, 18.11.2017. godine

Sloboda u Mejdanu bolja od Kaknja

07.10.2016. - U drugoj pripremnoj utakmici sa Slobodom, ekipa Kaknja je večeras u Mejdanu zabilježila poraz od pet poena razlike

tuzlakakanjDetalj sa utakmice u Kakanju od prije sedam dana

Košarkaši Kaknja odigrali su desetu pripremnu utakmicu, drugu, u kojoj je rival bila ekipa Slobode iz Tuzle. Podsjećamo ove dvije momčadi su prije sedam dana igrale u Kaknju. U obe utakmice domaći su bili uspješniji. U Tuzli je Sloboda bila bolja za pet koševa, a Kakanj je u Kaknju bio bolji za 18 poena.

Večerašnja utakmica u Mejdanu, u prvom i drugom periodu, rezultatski, bila je u znaku Kaknja.Na otvaranju je postignuto malo poena i sa jedne i sa druge strane, a na poluvrijeme se otišlo sa dva poena prednosti za Kakanj 32:34.

Treći period bolje su odigrali košarkaši Slobode, napravili su prednost od devet poena razlike, tako da su u zadnju četvrtinu ušli sa prednošču od sedam poena. Kakanj je sa dva poena razlike dobio posljednji period tako da je konačni rezultat bio plus 5, za Slobodu, odnosno 73:68.

U ekipi Kaknja nisu igrali Obrad Tomić, Vojin Svilar i Tihomir Vranješ. Svi zbog bolesti. Vranješ je bio u rosteru, međutim tokom zagrijavanja se pokazalo da ne može nastupiti u Mejdanu.

Na ovoj utakmici po efikasnosti istakli su se Maksimović sa 17 i Palavra sa 15 poena. Dvocifreni je bio i Dedić sa 11 poena. Kod Tuzlaka to su bili Latifagić 15, Đumić 14 Rikalo 12 i Ahmetović 11.

Sloboda - Kakanj 73:68
(13:14,19:20, 22:13,19:21)

Dvorana SKC Mejdan u Tuzli. Gledalaca 100. Sudije:Eendić, Bekrić i Beganović (svi iz Tuzle).

SLOBODA: Dedajić, Pilavdžić 5, Jakupović, Hasandić 8, Rikalo 12, Petrov 3, Lasetović, Latifagić 15, Đumić 14, Čekezović, Ahmetović 11, Muratović 5, Omerović.Trener:Velimir Gašić.

KAKANJ: Dedić 11, Vranješ, Maksimović 17, Muflizović 4, Merdanović 6, Ćurevac 5, Đozić, Đelmo 8, Palavra 15, Smajlović 2.Trener:Josip Pandža.