KakanjLive | Subota, 18.11.2017. godine

Sjajno izdanje rukometaša Kaknja u Zavidovićima

12.02.2017. - Nakon što su u Kaknju teškom mukom savladali premijerligaša iz Zavidovića, ekipu Krivaje, izabranici trenera Zaimovića u uzvatnom susretu pružili su briljantnu partiju i pobijedili sa čak deset golova razlike(42:32)

rkkakanj_2017

Iako su nastupili bez Amera Denje, Adija Đuhere i Armina Gušića, izabranici trenera Zaimovića iznenadili su domaću ekipu,koja je samo u prvih nekoliko minuta bila bolja i stekla prednost od dva gola razlike (6:4), koja je kratko trajala jer su igrači Kaknja serijom od 5:0 preuzeli vodstvo koje su sačuvali do kraja utakmice. Istina, Krivaja je u 14.minuti uspjela doći do izjednačenja, ali su naši rukometaši odličnom igrom u odbrani stekli značajnu prednost i na odmor otišli sa plus šest golova (16:22).

Sa nekoliko serija Kakanjci uspijevaju povećati prednost na čak 13 golova u 50.minuti kada je rezultat glasio 25:38. Bio je to period sjajne igre Zaimovićevog tima, koji je do očaja dovodio domaću ekipu, koju s klupe predvodi slavni Jasmin Mrkonja. Rukometaši Kaknja demonstrirali su kvalitetan rukomet i očitali lekciju poznatijem protivniku, koji je tek u finišu uspio ublažiti poraz i izbjeći veću katastrofu !

Kod domaćih bolji od ostalih bili su Ferid Avdić i Jovan Pupovac, koji su po 9 puta savladali Lilića. Igrač utakmice bio je iskusni Admir Purić, koji je 13 puta zatresao mrežu Krivaje, dok su Amar Agić i Aleksandar Damjanović postigli po 9 golova i u značajnoj mjeri doprinijeli uvjerljivoj pobjedi svog tima.

Krivaja(Zavidovići) – Kakanj 32:42 (16:22)

Gradska dvorana u Zavidovićima.Prijateljska rukometna utakmica. Gledalaca: 200. Sudije :Alen Kadić i Dino Tursić (oba Zavidovići).

KRIVAJA: Polić, Omerović, Muhić, Avdić 7, Sinanović, Klis 2, Karanović, Faljić 2, Pupovac 7, Džakmić, Grujić 3, Mehić 3, Fejzić, Alić 5, Begić, Huskić 3.Trener:Jasmin Mrkonja.
KAKANJ:Lilić, Šestović, Bjelopoljak, Bašić 1, Amitović 1, Agić 9, Kalamanda 3, Glumičić 5, Damjanović 9, Velispahić 1, Grab, Purić 13, D.Zaimović. Trener:Nedžad Zaimović.