KakanjLive | Petak, 22.09.2017. godine

Šesta uzastopna pobjeda rukometaša Kaknja

30.10.2016. - Na gostovanju u Zavidovićima, izabranici trenera Zaimovića sa deset golova razlike porazili drugi tim Krivaje, koji se od ove sezone takmiči u Prvoj ligi-Sjever

rukometasi
Rukometaši Kaknja nastavljaju pobjedonosni niz

U Zavidovićima su porazili ekipu Krivaje 2, u kojoj nastupaju mladi igrači za koje trener Jasmin Mrkonja smatra da će kroz prvoligaško takmičenje pokazati svoj potencijal i steći potrebno iskustvo kako bi u narednim sezonama bili okosnica prvog tima. Mrkonjini poletarci pružili su jak otpor u prvom dijelu igre, što pokazuje i rezultat prvog poluvremena(11:14). Predvođeni najboljim igračem i prvim strijelcom Admirom Purićem i lijevorukim Mariom Grabom, izabranici trenera Nedžada Zaimovića u nastavku su zaigrali mnogo bolje i ozbiljnije i stigli do uvjerljive pobjede od deset golova razlike.

U mladoj ekipi Krivaje 2 najbolji je bio Edin Klis sa 10 postignutih golova, dok su kod Kaknja najefikasniji bili Admir Purić (11) i Mario Grab (5) , te Adi Đuhera i Kerim Bašić koji su upisali po četiri pogotka.

U narednom kolu rukometaši Kaknja dočekuju ekipu Lukavca, a zatim gostuju u Gračanici, kod prošlogodišnjeg premijerligaša, glavnog konkurenta za naslov prvaka.

RK „Krivaja 2“ – RK“Kakanj“ 24:34 (11:14)

Sportska dvorana u Zavidovićima. Gledalaca 200. Sudije: Admir Dautović (Doboj Istok) i Anes Đulović (Tuzla). Delegat: Hazim Hukić (Tuzla).
RK“KRIVAJA 2“: Demirović 1, Mešić, Imširović 1, Fejzić 1, Mehić 3, Marušić 2, Faljić 2, Bečić, Mehinmagić , Begić 4, Klis 10, Omerović, Mujanović, Cerovac, Kovačević, Džonlić.Trener:Haris Galijašević.
RK“KAKANJ“: Čehajić, Čutura, Grab 5, Glumičić 2, Bjelopoljak, Sabljaković 1, Mehić, Sužanj, Zahirović 2, Martinović 3, Đuhera 4, Bašić 4, Denjo 2, Purić 11,Čobo.Trener:Nedžad Zaimović.