KakanjLive | Srijeda, 20.09.2017. godine

Sedma uzastopna pobjeda odbojkaša Kaknja

21.02.2016. - Na gostovanju u Srebreniku izabranici trenera Almira Aganovića uz dosta napora uspjeli savladati domaćina

okkakanjekipa16Odbojkaši Kaknja

Na gostovanju u Srebreniku izabranici trenera Almira Aganovića uz dosta truda i napora uspjeli savladati agresivnog domaćina i nastaviti pobjedonosnu nisku koja traje već sedam kola
Odbojkaši Kaknja opravdali su ulogu favorita i stigli do još jedne gostujuće pobjede. Istina, ne baš lako i glatko, ali bilo je slatko! Domaći su dobili prvi set (25:21) i najavili iznenađenje.Međutim, bio je to samo kratki bljesak ekipe koju predvodi srednji bloker Mirza Kambić,nekadašnji igrač Kaknja, koji je zbog nesportskog ponašanja dobio crveni karton od glavnog suca Adema Rožajca iz Hrasnice.

U drugom setu vodila se grčevita borba,ali su domaći pali u završnici.Treći set protekao je u potpunoj dominaciji naših odbojkaša, dok su u četvrtom morali uložiti dosta truda i napora i set riješili na poen razliku.

Interesantno je istaći da su u 15.kolu sve gostujuće ekipe trijumfovale, što je uistinu pravi raritet, kojeg vjerovatno ne pamte ni najstarije pristalice odbojkaških zbivanja u BiH.

Utakmica 16. kola između Kaknja i Ilijaša igra se u srijedu 24.februara/veljače u Sportskoj dvorani KSC u Kaknju sa početkom u 19 sati.

Gradina Herceg – Kakanj 78 1:3
(25:21, 23:25, 17:25, 24:26)

Dvorana SRC u Srebreniku. Gledalaca 100.Sudije:Adem Rožajac(Hrasnica) i Nikola Kozić(Ljubinje).Delegat:Mirza Bašić(Lukavac).

GRADINA HERCEG: Ibrakčević, Bašić, Hasinović, Blagojević, Kešetović, Kambić, Sinanović, Slanjankić, Selimović.Trener:Kemal Bašić.
OK KAKANJ 78: Lepić, Pinjić, Šljivo, Krivokapa, Škulj, Berbić, Ružić, Aganović, Fejzović, Mustafić, Delibašić, Tadić. Trener:Almir Aganović

Rezultati 15.kola: Gradina Herceg-Kakanj 1:3(25;21, 23:25, 17:25, 24:26), Radnik-Mladost 0:3(11:25,19:25,21:25), Ljubinje Bankom-Jedinstvo 2:3(23:25, 25:20, 23:25,25:19,11:15),Borac-Domaljevac 2:3(21:25,16:25, 25:21,25:18, 21:23, Ilijaš-Gacko 0:3(21:25,10:25,17:25).

REDOSLIJED: 1.Mladost 43, 2.Kakanj 37, 3.Radnik 30, 4.Jedinstvo 27, 5.Gradina Herceg 23, 6.Gacko 20, 7.Borac 17, 8.Domaljevac 13, 9.Ljubinje Bankom 12, 10.Ilijaš 3 boda.
U 16.kolu koje se igra u srijedu 24.februara sastaju se: Kakanj 78-Ilijaš, Gacko-Borac,Domaljevac-Ljubinje Bankom, Jedinstvo-Radnik i Mladost-Gradina Herceg.