KakanjLive | Petak, 22.09.2017. godine

Rukometaši Kaknja upisali petnaestu prvenstvenu pobjedu

09.04.2017. - Rukometaši Kaknja su u 17. kolu Prve federalne lige – grupa Sjever deklasirali ekipu ''Krivaje 2'' sa ubjedljivih 24 gola razlike

Rukometaši Kaknja su upisali novu pobjedu u svom pohodu ka Premijer ligi Bosne i Hercegovine. U okviru 17. kola tim Nedžada Zaimovića je u dvorani KSC Kakanj ugostio ''Krivaju 2'' iz Zavidovića i ubjedljivo slavio rezultatom 50:26.

Domaći su sjajno ušli u ovaj susret i već nakon uvodnih četiri minute imali prednost od četiri gola (5:1), da bi potom uslijedila serija grešaka u napadu, pa mladi tim Krivaje u 10. minuti susreta dolazi na samo gol zaostatka (8:7). Trener Kaknja Nedžad Zaimović nakon toga poziva svoje igrače na maksimalan oprez pa rukoemtaši Kaknja u narednih 10 minuta prave razliku od osam golova (18:10), da bi u 22. minuti ta razlika bila i dvocifrena (21:11). Do odlaska na odmor Kaknjci su dodatno povisili svoju prednost brzim kontrama preko Agića i Bjelopoljaka pa na odmor otišli sa šesnaest golova prednosti (30:14).

U uvodne četiri minute drugog poluvremena domaći su nastavili sa ''ubojitim'' ritmom i postigli novih pet golova, pa je prednost iznosila i 20 golova (35:15). Nakon toga je tempo igre znatno pao, a trener Kaknja je veći dio drugog poluvremena odmorio svoje najbolje igrače Purića, Agića i Lilića.

Kakanjce je do nove pobjede vodio sjajni dvojac Purić-Agić koji su postigli po 11 golova, a vrijedi istači i sjajnu igru mladih Bjelopoljaka i Zahirovića koji su postigli sedam, odnosno pet golova. U gostujućem timu najbolji su bili Džakmić sa 10 i Begić sa šest golova na svom kontu.

nedzadigostNedžad Zaimović i Amar Agić

-Nakon teškog i neugodnog gostovanja u Gradačcu gdje smo slavili, ovdje smo očekivano i ubjedljivo nadigrali ekipu Krivaje 2. Igrači su ispoštovali sve ono što smo se dogovarali na treninzima prethodnih dana i ja im čestitam na maksimalnoj ozbiljnosti i ubjedljivoj pobjedi, rekao je nakon susreta trener Kaknja Nedžad Zaimović.

-Za nas je ovo manje-više bila utakmica revijalnog karaktera budući da je ekipa Krivaje 2 u Kakanj došla u nešto oslabljenom sastavu. Najbitnije je bilo da upišemo tri boda. Sa određenom dozom rezerve smo igrali, jer se cijelu ovu polusezonu spremamo za ekipu Gračanice, ali prije toga nam slijedi gostovanje u Lukavcu gdje moramo upisati novu pobjedu, rekao je u izjavi za KakanjLive krilni igrač Kaknja Amar Agić nakon duela sa Zavidovićanima.

Ekipa Kaknja sada na svom kontu ima 15 pobjeda, kao i ekipa Gračanice sa kojom će izabranici Nedžada Zaimovića odmjeriti snage za dva kolu u dvorani KSC u Kaknju, ali prije toga rukometaši Kaknja će u narednom kolu na gostovanje u Lukavac gdje se očekuje nova ubljedljiva pobjeda Zaimovićevih pulena.

RK ''KAKANJ'' – RK ''KRIVAJA 2'' 50:26 (30:14)