KakanjLive | Srijeda, 20.09.2017. godine

Rukometaši Kaknja savladali Slogu iz Gornjeg Vakufa

05.09.2017. - U trećem kontrolnom susretu pred početak nove sezone u Premijer ligi BiH rukometaši Kaknja su savladali prvoligašku ekipu Sloge iz Gornjeg Vakufa. Sloga se u dvorani KSC Kakanj pokazala kao neugodan protivnik i važit će za jednog od glavnih konkurenata za plasman u elitni rang bh rukometa naredne sezone.

U okviru priprema za novu sezonu rukometaši Kaknja su u dvorani KSC Kakanj odigrali i treći kontrolni susret. Protivnik izabranicima Nedžada Zaimovića bila je ekipa Sloge iz Gornjeg Vakufa. Na kraju neizvjesnog i borbenog meča Kakanjci su upisali pobjedu rezultatom 35:31.

Na otvaranju susreta igralo se gol za gol, a onda gosti polovinom prvog poluvremena golovima Pehića odlaze na plus tri (6:9). Ovu razliku ekipa iz Gornjeg Vakufa je napravila najviše zahvaljujući sjajnim odbranama iskusnog Sidika Omerovića koji je u nekoliko navrata skinuo ''zicere'' krilima Živaniću i Sinanoviću. Bjelopoljak je postigao gol za Kakanj, a potom se ponovo igralo gol za gol do rezultata 10:12, kada je za goste pogodio Softić. Uslijedio je potom pad u igri gostiju koji nisu postigli gol čak devet minuta, a na drugoj strani je briljirao Admir Purić koji je postigao četiri gola u četiri uzastopna napada Kakanjaca. U posljednjoj minuti prvog poluvremena crnu seriju gostiju od devet minuta bez gola prekidaju Pehić i Halebić i gosti na odmor odlaze sa samo dva gola zaostatka (16:14).

I u nastavku susreta se igralo u ujednačenom ritmu do 40. minute, a onda gosti mini serijom od 3:0 preko Halebića, Pokvića i Softića dolaze do prednosti (24:25). Zaimović se odlučio da u 47. minuti na gol ponovo vrati iskusnog Lilića kojeg je početkom drugog poluvremena zamjenio mladi Čehajić i ispostavilo se kao pun pogodak trenera domaćih. Lilić je briljirao na golu Kakanjaca, a u napadu je na iznenađenje gostiju briljirao i mladi Amar Amitović koji je u ovom susretu postigao čak sedam golova. Sve što su gosti uspjeli do kraja susret je da poravnaju rezultat preko Dedića na 28:28, a onda su domaći ubacili u brzinu više i zasluženo slavili rezultatom 35:31. U završnici su bljesnule domaće mlade snage Kakanjaca Admir Bjelopoljak i Amar Amitović i izabranici Nedžada Zaimovića su upisali drugu pobjedu (Sloboda i Sloga) u okviru priprema za novu sezonu.

Najefikasniji igrač susreta bio je Admir Purić sa 12 golova. Sjajni igrač Kaknja je bio nerješiva enigma za irače Sloge. Sedam je postigao mladi Amar Amitović, a po pet Bevrnja i Živanić. Vrijedi pohvaliti i sjajnu rolu Bjelopoljaka koji je postigao četiri gola u ovom susretu. Kod gostiju su Pokvić i Pehić postigli po šest golova, dok su Halebić i Softić dodali po pet. Golman Sidik Omerović je briljirao na golu Sloge sa 23 odbrane.

U generalci pred start Premijer lige BiH Kakanjci će u subotu gostovati u Zavidovićima gdje će snage odmjeriti sa ekipom Krivaje.

KAKANJ – SLOGA GV 35:31 (16:14)

Dvorana: KSC Kakanj, Gledalaca: 70

Sudijski par: Barukčija – Korjenić

RK KAKANJ: Lilić, Čehajić, Hasibović, Sinanović 2, Bjelopoljak 4, Rakočević, Zvekić, Amitović 7, Sužanjm Bevrnja 5, Živanić 5, Tukulić, Jovanović, Skeledžija, Purić 12, Hadžić. Trener: Nedžad Zaimović.

RK SLOGA: Ajanović, Omerović, Čaber, Halebić 5, Dedić E., Pokvić 6, Džemat, Softić 5, Muftić, Ljutić 4, Dedić A. 4, Pehić 6, Destanović 1, Idrizović. Trener: Rasim Demirović.