KakanjLive | Subota, 18.11.2017. godine

Rukometaši Kaknja ruše premijerligaše

25.01.2016. - Nakon trijumfa nad jesenjim doprvakom, ekipom Vogošće rukometaši Kaknja porazili su i sarajevsku Bosnu

rkkakanj

Za samo osam dana rukometaši Kaknja odigrali su četiri kontrolne utakmice. Na bazi reciprociteta po dva puta su igrali s premijerligašima, sarajevskom Bosnom i Vogošćom Poljine Hill, u kojima su na gostovanjima pretrpjeli poraze, a na parketu dvorane u Kaknju ostvarili pun pogodak. Nakon trijumfa nad jesenjim doprvakom, ekipom Vogošće(35:32), izabranici trenera Nedžada Zaimovića u uzvratnom susretu porazili su i rukometaše Bosne i revanširali se punom mjerom za poraz u Sarajevu (30:28).

Predvođeni sjajnim bekovima Purićem i Durakovićem, koji su po deset puta zatreslio mrežu gostiju, igrači Kaknja pružili su briljantnu igru i na kraju slavili sa četiri gola razlike(37:33). Sarajlije su bolje otvorile utakmicu, imali prednost i po tri gola razlike,ali su igrači Kaknja smogli snage da u drugom poluvremenu anuliraju prednost gostiju i na kraju osiguraju sigurnu pobjedu.

-I ova utakmica je pokazala da imamo respektabilnu ekipu koja se može nositi i s najjačim premijerligašima. Iako smo nastupili bez lakše ozlijeđenih Edina Velispahića, Ejjuba Demira i Adnana Bevrnje, bili smo dostojan protivnik Bosni, koja je u zimskom prijelaznom roku angažirala čak 12 novih igrača. Zadovoljan sam igrom i zalaganjem i vjerujem da ćemo u nastavku prvenstva igrati značajnu ulogu, istakao je trener rukometaša Kaknja Nedžad Zaimović.

RK Kakanj – RK Bosna (Sarajevo) 37:33

Sportska dvorana KSC u Kaknju. Gledalaca 100.Sudije: Nedim Lipa i Vedad Škaljić  (oba Sarajevo).
RK KAKANJ: Čehajić,Tešanović 3, Purić 10, Duraković 10, Sabljaković 2, Demirović 7, Agić 5, Amitović, Bjelopoljak, Hadrović, Šehić. Trener:Nedžad Zaimović.
RK BOSNA: Đubur 1,Travančić 5, Gušić 4, Kordić 2, Balta 7, Hajdarević 3, Čavčić 2, Memić 4, Hećimović 4, Huseinbegović 1, Karamehmedović, Cvetkovski, Halilović. Trener:Zuhdija Korkarić.