KakanjLive | Utorak, 26.09.2017. godine

Rudarov povratak u stvarnost

20.05.2017. - Zeleno-crni su razočarali slabom igrom i uvjerljivo nadigrani i poraženi od zrelije momčadi GOŠK-a, koja je ovom pobjedom širom otvorila premijerligaška vrata

Prebrzo su Zeleno-crni pali u dvoboju sa starim, „ljutim“ rivalom“. Već u prvom napadu gosti stižu do vodstva. Ereiz je sa ivice šesnaesterca šutira, golman Nikolić loptu izbija u korner iz kojeg iskusni Miljenko Bošnjak direktno šutira po golu ! Pogodak je spriječio rukom Amel Hrustanović i sudija Bojo je opravdano dosudio kazneni udarac i isključio lijevog beka Rudara. Bošnjak je bio siguran egzekutor kaznenog udarca.

Neočekivano brzo vodstvo i isključenje Hrustanovića prosto je šokiralo igrače Rudara. Da nesreća bude veća, u 15. minuti bek Elvir Čolić iz blizine korner zastavice centrira, lopta mu prelazi preko noge i vara nespretnog golmana Aleksandra Nikolića i ispod njega ulazi u mrežu.

Tračak nade probudio je pogodak Vedina Kulovića u 28.minbuti. Bila je to i jedina prava akcija u kojoj su učestvovali Hajdarović, Spahić i Kulović, koji je odbijenu loptu smjestio iza leđa Sušca.Tom prilikom jedan od odbrambenih igrača GOŠK-a igrao je đonom i ozlijedio Kulovića, kojeg je zamijenio Muamer Vila.

Samo što je počelo drugo poluvrijeme gosti postižu treći gol i rješavaju pitanje pobjednika. Mišić je iz kornera prebacio odbranu Rudara , pronašao slobodnog Bošnjaka,koji loptu sa desetak metara plasira u prvi ugao.Što je igra više odmicala igrači Rudara su bili sve nemoćniji i neorganizovaniji. Igrači GOŠK-a, predvođeni iskusnim Miljenkom Bošnjakom, bez dvojbe, najboljim igračem Prve lige, s lakoćom su dominirali terenom i u nekoliko navrata ozbiljno zaprijetili i malo je nedostajalo da izabranici trenera Beganoviće pretrpe još uvjerljivi poraz.

U 74.minuti prvi strijelac gostiju Mirsad Ramić izlazi sam pred Nikolića koji brani njegov udarac, baš kao i deset minuta kasnije, kada je u prilici bio Marko Mišić.

Činjenica je da su Zeleno-crnih 85. minuta igrali s igračem manje, ali ovakav odnos i nemoć većine igrača, nema opravdanja. Gledaoci su i prije kraja napuštali tribine i to je najbolji pokazatelj Rudarevog lošeg izdanja na utakmici od koje se očekivalo da bude na razine one iz komšijskog derbija protiv Bosne, kada su „ginuli“ za svaku loptu i pružili najbolju ovosezonsku partiju.

I ova utakmica je pokazala da igrači Rudara nisu dorasli za prave uspjehe. Poslije sjajnog niza (šest pobjeda, tri remija i jedan poraz (Velež), uz samo četiri primljena gola) naišle su dvije utakmice – protiv Zvijezde 0:1 i GOŠK-a 1:3, koje su pokazale da ova ekipa Rudara nije selektirana kako teba i da nema kapaciteta za veće uspjehe. Ne, nije tragično pretrpjeti dva uzastopna poraza (jesenas je bilo nezapamćenih pet !, više od toga zabrinjavajuće s aspekta budućnosti, u odnosu na sljedeće prvenstvo, spoznaja da su ponovo „isplivale“ stare slabosti.

Utisak o velikim mogućnostima ovog tima nema temelja, jer u svim linijama nedostaje bar po jedan igrač (golman, odbrana, veza , napad) i zaključak se sam po sebi nameće da je rekonstrukcija neophodna.

Rudar-GOŠK 1:3

Stadion Rudara. Gledatelja 400. Glavni sudija Danijel Bojo iz Kiseljaka. Pomoćnici; Boris Bilješko (Novi Travnik) i Edis Šestoi(Sarajevo). Četvrti sudija Semir Sarajkić (Sarajevo). Posmatrač suđenja Amir Medić (Ključ). Delegat utakmice: Eldin Hodžić iz Tuzle.
Strijelci:0:1 Bošnjak(8 iz penala), 0:2 Čolić (15), 1:2 Kulović (28), 1:3 Bošnjak (47).
Žuti kartoni:Čizmić i Aničić(Rudar), Mekić, Dodig i Odak(GOŠK). Crveni karton: Amel Hrustanović (Rudar, 8.minut zbog onemogućavanja postizanja pogotka,namjerno igranje rukom).

RUDAR: Aleksandar Nikolić, Armin Sarvan(od 65.Admir Smolo), Amel Hrustanović, Fadil Čizmić, Almin Zukić, Armin Topalović, Belmin Kobilica, Igor Aničić, Vedin Kulović(od 30.Muamer Vila), Bajro Spahić, Alidin-Dino Hajdarović(od 76.Amel Neimarlija).Trener:Elvedin Beganović.
GOŠK: Marko Sušac, Elvir Čolić, Miljenko Bošnjak(od 90.Zvonimir Dalmatin), Amir Zolj, Branimir Odak,Josip Ereiz (od 88.Luka Anković), Marko Mišić, Nedim Mekić, Mirsad Ramić, Petar Dodig, Matej Senić. Trener:Darko Vojvodić.