KakanjLive | Četvrtak, 23.11.2017. godine

Rudar u Čapljini ostao neporažen

24.09.2016. - I poslije osam odigranih utakmica Rudar i dalje bez poraza. Prekinuta neugodna tradicija izgubljenih utakmica u Čapljini duga sedam sezona. Igor Aničić postigao dva gola, ukupno pet u dresu Rudara od početka sezone

radost_anicic_1Igor Aničić u zagrljaju mecene kakanjskog Rudara Edina Begovca

Igrači Rudara su dobro počeli utakmicu u Čapljini. Već u četvrtoj minuti Igor Aničić je šutirao s lijeve strane sa dvadesetak metara iskosa prema domaćem golu. Prethodno su odbrambeni igrači domaćeg tima faulirali Muamera Vilu. Precizan šut, u donji desni ugao na prvu stativu, golman domaćih Zavitan izbacio je u korner, kojeg je izveo Gafurović. Branič domaćih Bratić glavom izbacio loptu van šesnaesterca.

Nastavljen je pritisak zelenocrnih i u devetoj minuti, nakon kornera kojeg je ponovo izveo Zlatan Gafurović, glavom sa pet-šest metera između dva najviša odbrambena igrača na terenu Igor Aničić je precizno glavom loptu smjestio za 0:1.

Uslijedio je dvadesetominutni pritisak na polovinu Rudara domaćih igrača. To je rezultiralo sa dva slobodna udarca i tri kornera za igrače Čapljine, da bi na samom kraju prvog poluvremena u 43. minuti Kazazić, prekršajem nad Jazvinom, prilikom njegovog ulaska u šesnaesterac napravio prekršaj za jedanaesterac. Lagano, plasirano loptu u lijevu stranu poslao je Jazvin, a Hinović je procjenio da će ovaj udarac ići desno. Tako je prvo poluvrijeme završilo 1:1, a Rudar je imao puno sreće kada je u 36. minuti igrač domaćih Rodin sa 5-6 metara prebacio prečku Hinovićevog gola.

U nastavku utakmice, puno bolja igra na obe strane, sa preokretom u kojem Čapljina od 61. minute vodi sa 2:1. Sa udaljenosti od oko tridesetak metara Pero Pervan je iskoristio prostor koji mu se ukazao, šutirao, a lopta je prevarila Hinovića koji je pravilno procjenio pravac njenog kretanja, međutim na desetak metara od gol linije napravila je žabicu, odskočila, i završila u desnom dijelu Rudarevog gola.

Treba reći da je prvo Rudar imao priliku da povede u drugom poluvremenu. Kulović je uputio upotrebljiv centaršet pred gol domaćih, Vila je utrčao, glavom loptu ubacio u gol, međutim sudije su pokazale da se radi o ofsajd poziciji. Trener Rudara Elvedin Beganović je smatrao da ofsajda nije bilo.

Borbenost iskazana i kod Čapljine i kod Rudara, rezultirala je još jednim golom i to za izjednačenje 2:2. Strijelac je ponovo bio Aničić. Opsada gola od strane zelenocrnog napada prvo je rezultirala udarcem Belmina Kobilice, kojeg domaći golman odbija, a na loptu iskosa sa desne strane natrčava Aničić i manirom pravog strijelca, jako i precizno ubacuje u mrežu na drugoj stativi.

U 87. minuti svi na stadionu su vidjeli treći gol Rudara i poraz Čapljine. Kobilica je proigrao Vedina Kulovića koji  se u šesnaestercu, po centralnoj liniji preko bijele tačke, našo sam sa golmanom domaćih. Odlučio se na šut u desni ugao, kojeg je golman Zavitan bolje zatvorio. Ipak lopta se našla iza njegovih leđa da bi završila samo par centimetara pored stative u golautu. Šteta.

Rudar je i dalje jedina neporažena ekipa u Prvoj nogometnoj ligi Federacije BiH. Ovim rezultatom prekinuta je tradicija duga sedam nogometnih sezona u kojima je Rudar na gostovanjima u Čapljini izgubi sedam utakmica sa gol razlikom 19:3. Bravo za ovu ekipu i ovaj stručni štab.

Čapljina-Rudar 2:2

Stadion Bjelave u Čapljini. Gledatelja 200. Glavni sudija: Roman Balić iz Bihaća. Pomoćnici: Tomislav Kraljević (Ljubuški) i Ivica Mikulić (Široki Brijeg). Četvrti sudija Sanel Silić iz Cazina. Delegat utakmice: Emir Mujkanović (Lukavac), Posmatrač suđenja: Boro Matan iz Livna.
Strijelci: 0:1 Aničić (9), 1:1 Jazvin (44 iz penala), 2:1 Pervan (61),2:2 Aničić (71).
Žuti kartoni: Buntić (prigovor na odluku suca s rezervne klupe), Dupovac, Ćosić, Zubac, Rodin i Bratić (Čapljina), Gafurović i Aničić (Rudar).

ČAPLJINA: Zavitan, Zlatić (od24.Dupavac), Raič, Zubac, Pecelj, Bratić, Leko, Pervan (od 64.Ćosić), Rodin (od 85.Bondža), Buhač, Jazvin.Trener:Damir Borovac.

RUDAR: Hinović, Đuđo, Alić (od 63.Hrustanović),Čizmić, Kazazić, Topalović, Gafurović, Hasić (od 68. Kobilica), Kulović, Aničić, Vila (od 67. Hajdarović). Trener:Elvedin Beganović.