KakanjLive | Ponedjeljak, 23.10.2017. godine

Rudar nastavio pobjedonosni niz

22.04.2017. - Iako su nastupili desetkovani, nogometaši Rudara zasluženo su porazili čvrstu momčad Čapljine i ostali u trci za naslov prvaka

Stručni štab Rudara odavno nije imao težu situaciju pred jedan prvenstveni meč. Pored kažnjenih Sarvana, Kolibilice i Kulovića, na zagrijavanju se ozlijedio prvi golman Aleksandar Nikolić i u zadnji čas u tim je uskočio mladi Ajdin Čelebić. Ipak, ove nevolje nisu poremetile Zeleno-crne koji su utakmicu otvorili kako se samo poželjeti može. Već u 4.minuti, nakon sjajne akcije u kojoj su učestvovali Hajdarović, Topalović i Spahić, Muamer Vila je izašao pred Buntića i prisebnim udarcem zatresao mrežu za 1:0. Prvih dvadesetak minuta Rudar je djelovao organiziranije, ali nije uspio ozbiljnije ugroziti gol gostiju. U 34.minuti Dženan Haračić je snažnim udarcem s distance pokušao iznenaditi Ajdina Čelebića, koji je krajnjim naporom loptu izbacio u korner.

Čapljinci su prvi zaprijeti u nastavku utakmice preko Miketeka iz slobodnog udarca, ali se lopta od desne stative odbila u gol aut.Bila je to i jedina prilika koju su gosti imali jer je odbrana Rudara na čelu sa kapitenom Fadilom Čizmićem djelovala besprijekorno ! U 58.minuti Zeleno-crni uspijevaju udvostručiti vodstvo i riješiti pitanje pobjednika. Bajro Spahić je majstorski „izbacio“ na desnom krilu brzonog Alidina-Dina Hajdarevića, koji je umakao svom čuvaru i snažnim udarcem u donji desni ugao pogodio malu mrežicu za 2:0.

Iako su od 75. minute igrali s igračem manje jer je zbog druge javne opomene iz igre isključen Hajdarović, bez dvojbe, jedan od najboljih pojedinaca na ovoj utakmici, igrači Rudara su uspjeli zadržati stečenu prednost i zasluženo osvojiti tri nova boda koja ih ostavljaju u trci za prvaka.

Trener Rudara Elvedin Beganović zadovoljan je odnosom i zalaganjem svojih igrača,koji su nadoknadili izostanak ključnih prvotimaca.
-Otvorili smo utakmicu golom Vile i to nam je pomoglo da igramo mirnije i racionalnije.Igrali smo taktički zrelo, protivniku prepustili posjed lopte i svoje šanse vrebali iz kontri i na taj način došli i do drugog gola.Čapljina se predstavila kao čvrsta ekipa, međutim, naša odbrana djelovala je veoma sigurno i skoro da nisu imali šanse izuzev one iz slobodnog udarca. S obzirom na izostanak ključnih igrača, te ozljede Topalovića i Đuđe, koje su uspješno zamijenili mladi Smolo u poluvremenu i Amel Neimarlija u trenucima kad smo ostali s igračem manje, mislim da je ovo velika pobjeda koja nas ostavlja u igri. Dat ćemo sve od sebe da nastavimo ovaj pobjedonosni niz, premda smo svjesni da se u ovoj ligi teško može nešto unaprijed planirati, ali mi se nećemo predavati nastojat ćemo do kraja da budemo u trci s ostalim konkurentima, izjavio je za naš portal trener Rudara Elvedin Beganović.

Rudar-Čapljina 2:0

Stadion Rudara. Gledatelja 400.Glavni sudija Edis Zukič iz Tuzle. Pomoćni suci: Edis Šesto (Sarajevo) i Admir Hadžavdić (Goražde). Četvrti sudija Admir Avdić iz Kalesije. Posmatrač suđenja Slavko Zovkić (Tramošnica).Delegat Esad Kudelić iz Bužima.
Strijelci:1:0 Vila(4), 2:0 Hajdarović(58).
Žuti kartoni:Zukić i Hajdarević(Rudar), Ćosić(Čapljina).
CRVENI KARTON: Alidin –Dino Hajdarović (drugi žuti karton, prvi u 65.zbog nedozvoljenog starta, drugi u 75.također zbog nedozvoljenog starta).

RUDAR: Ajdin Čelebić, Haris Đuđo(od 75.Amel Neimarlija), Sanel Alić, Fadil Čizmić, Almin Zukić, Benjamin Dizdarić, Armin Topalović(od 46.Admir Smolo), Igor Aničić, Muamer Vila, Bajro Spahić, Alidin-Dino Hajdarović(od 80.Amel Hrustanović).Trener: Elvedin Beganović.

ČAPLJINA:Franjo Buntić, Josip Miketek(od 58.Pero Pervan), Miloš Bratić, Nikola Leko(od 66.Ivan Bondža), Ljubiša Pecelj (od 60.Martin Puljić), Salko Jazvin, Dženan Haračić, Arnes Ćosić, Dejan Popović, Tarik Isić, Nikola Rodin. Trener:Damir Beća.