KakanjLive | Četvrtak, 23.11.2017. godine

Prvi poraz Mladosti u Turskoj

15.02.2017. - Ekipa Mladosti je u posljednjem kontrolnom susretu u Antaliji (Turska) poražena od danskog drugoligaša Helsingora rezultatom 1:0

mladostantalija

Bio je ovo četvrti, odnosno posljednji susret Musemićevih izabranika na pripremama u Antaliji i prvi poraz, nakon pobjeda protiv Kairata (2:1), Napretka (1:0) i remija sa Dniprom (2:2).

Mreže Velića i Vaporakisa su mirovale u prvih 45 minuta, da bi Danci preko Mikkela Bassea u 53. minuti došli do jedinog gola na susretu i ispostavit će se pobjede protiv ekipe Mladosti. Susret nije obilovao prilikama, budući da je ekipa Helsingora pored šanse iz koje su pogodili gol Mladosti imala samo još jednu priliku preko Martina Fisha, dok je na drugoj strani Mlaodst propustila svoje prilike preko mladog Rondića i Isakovića koji je nakon kornera pokušao da ugrozi gol Danaca.

''Žestoka utakmica, puna tempa i trke na obje strane. Danci su igrali čvrsto i agresivno od prve minute. Iz prekida su iskoristili svoju šansu i matirali nas zbog naše neopreznosti. Da smo i mi pobjedili ne bi bilo nezasluženo. Ovo je nama četvrta utakmica, pred povratak nazad u Kakanj i naravno da se osjetio umor. Rezultat nije bio u prvom planu, ali niko ne voli gubiti pa tako ni mi.'' – rekao je defanzivac Mladosti, Omer Musić u izjavi za KakanjLive i potom se osvrnuo na cjelokupne pripreme u Turskoj:

''Na pripremama u Antaliji smo obavili sve ono što smo zamislili. Vrijeme nas je odlično poslužilo kao i zdravlje svih nas. Pripreme smatram jako uspješnim i mislim da smo se adekvatno pripremili za nastavak sezone i prvi susret sa Slobodom.''

Ekipa Mladosti se danas vraća u Kakanj, te će u Doboju nastaviti pripreme do prvog susreta u ''proljetnom'' dijelu prvenstva sa Slobodom. Igra i forma Mladosti sa priprema u Makarskoj i Antaliji mnogo obećava, ko zna možda se uhvati i ''posljednji voz'' i pozicija broj šest koja vodi u doigravanje za prvaka Bosne i Hercegovine.

FK Mladost – FC Helsingor 0:1

Prijateljska nogomezna utakmica. Strijelac: Mikkel Basse (53. minuta)

FK MLADOST: Velić, Galić, Hrelja, Isaković, Laštro, Brkić, Šećerović, Kuzmanović, Maksimović, Šišić i Aganspahić. Igrali su još: Lalić, Rizvanović, Gačan, Ramović, Musić, Husić, Sušić, Kubat, Rondić i Vazda.
FC HELSINGOR:Vaporakis, Johannsen, Hegaart, Fisch, Olsen, Esen, Fioretos, Holst, Christensen, Aaquist, Larsen. Igrali su još: Jaspersen, Ritter, Andersen, Olsen, Danekilde, Salamoun i Svendsen.