KakanjLive | Ponedjeljak, 20.11.2017. godine

Poraz odbojkaša Kaknja u Banjaluci

05.03.2017. - U posljednjem kolu regularnog dijela prvenstva, odbojkaši Kaknja poraženi od banjalučkog Borca sa 3:0, koji je ovom pobjedom osigurao premijerligaški status, dok su naši odbojkaši u doigravanje za prvaka startuju s druge pozicije

odbojkasitx

Odbojkaši banjalučkog Borca , kojima je ovaj meč bio biti ili ne biti, pružili su svoju najbolju partiju i porazili oslabljenu ekipu Kaknja.

Prvi set bio je izuzetno zanimljiv i protekao je u igri poen za poen sve do rezultata 22:22 kada su domaćini mini serijom od 2:0 došli do vodstva od 24:22. Međutim, gostujući tim uzvraća sa tri uzastopna poena i preokreću rezultat (24:25). „Mrtva“ trka je nastavljena u kojoj su domaći zahvaljujući raspoloženom Popoviću set završili u svoju korist rezultatom 30:28. Drugi set je prelomio ovaj zanimljivi susret.Pri vodstvu od 9:7 za domaćina, Kakanj se vratio serijom od 0:3, ali to nije obeshrabrilo izabranike Miše Marjanovića, koji podižu nivo igre i drugi set rješavaju u svoju korist (25:22) i dolaze u prednost od 2:0. U trećem setu trener Aganović sve češće šansu pruža poletarcima i razigrani Banjalučani bez teško dolaze do velike prednosti (25:15) i rješavaju pitanje pobjednika i obezbjeđuju opstanak u Premijer ligi Bosne i Hercegovine.

Umjesto u Boriku, utakmica je odigrana u dvorani Obilićevo u banjalučkom naselju Mejdan.Iako ova dvorana ne ispunjava uvjete Premijer lige, vodstvo Kaknja učinilo je ustupak domaćima i pristalo da se utakmica igra u sali Obilićevo, što je gesta vrijedna pažnje na čemu su im izrazili veliku zahvalnost igrači i vodstvo Borca.

Bio je ovo tek treći poraz izabranika trenera Almira Aganovića u regularnom toku prvenstva, kojeg su okončali na drugom mjestu sa 43 osvojena boda, šest manje od prvoplasirane Mladosti i isto toliko više od trećeplasiranog Radnika iz Bijeljine, što se može smatrati velikim uspjehom.

Rezultati posljednjeg 18.kola: Borac-Kakanj 3:0, Domaljevac-Bosna 3:0, Gacko-Radnik 1:3, Maglić-Gradina Herceg 3:1 i MOK Jedinstvo-Mladost 0:3.

TABELA: 1. Mladost 49, 2.Kakanj 43, 3.Radnik 37, 4.Domaljevac 31, 5.Gacko 22, 6.Jedinstvo 20, 7.Maglić 19, 8.Borac 18, 9.Bosna 17, 10. Gradina-Herceg 14 bodova.

U playoffu za prvaka, koji počinje 17/18.marta igraju: Mladost-Borac, Kakanj-Maglić, Radnik-Jedinstvo i Domaljevac-Gacko. Ligu napuštaju Bosna(Sarajevo) i Gradina-Herceg iz Srebrenika.

Borac – Kakanj 78 3:0
(30:28, 25:22, 25:15)

Dvorana Obilićevo u Mejdanu(Banja Luka). Gledalaca 200.Sudije:Zdravko Jakiša(Čapljina) i Mladen Milojević (Modriča) . Delegat:Alisa Herenda(Sarajevo).

BORAC (BL): Dr. Vranješ, Kljajić, Džombić, Popović, Ilić, Jović, Radonić, Kojadinović, Knežević, D.Vranješ. Trener: Mišo Marjanović.

OK KAKANJ 78: Muhamed Begić, Samir Berbić, Adin Fazlić, Armin Šljivo, Danilo Ružić, Almir Aganović, Armin Fejzović, Muris Krivokapa, Armin Vehab, Haris Škulj. Trener:Almir Aganović.