KakanjLive | Subota, 18.11.2017. godine

Pobjeda Rudara za prvo mjesto

03.09.2016. - Boljom igrom, posebno u drugom poluvremenu, Rudar je uvjerljivo porazio nespremnu momčad Veleža i nastavio pobjedonosni niz

Neočekivano, gosti bolje otvaraju utakmicu i već u prvih desetak minuta propuštaju dvije zrele prilike.Udarac Adela Aljukića je završio pored gola, a golman Hinović je izašao kao pobjednik kada se u 14. minuti našao „oči u oči“ sa mladim Harisom Ovčinom.

Kazna je je brzo uslijedila. Vedin Kulović je u 21. minuti iskoristio nesmotrenost odbrane Veleža i prisebnim udarcem u donji lijevi ugao matirao nemoćnog Volodera.Bilo je to sve u prvom dijelu igre.

kulovic_1_0Vedin Kulović postiže gol za 1:0

U nastavku Zeleno-crni pojačavaju tempo, preuzimaju terensku dominaciju i već u 52. minuti udvostručuju vodstvo. Brzonogi Kulović bježi odbrani gostiju, pronalazi na ivici šesnaesterca Muamera Vilu, koji rutinerski trese mrežu „Rođenih“ i najavljuje još jednu, četvrtu pobjedu svog tima.

anicic_3_0Golman Voloder je učinio sve što je mogao da zaustavi šut Aničića ali nije uspio, gol za 3:0

U 70. minuti svoj prvijenac, baš kao i Vila, postiže Igor Aničić. Iz slobodnog udarca preko „živog“ zida, Aničić gađa i pogađa na veoma efektan način. Bila je to najava teškog poraza nedovoljno spremne ekipe Veleža.

radost_anicicIgrači su ponovo radost podijelili sa Edinom Begovcem

Arnel Delić je u finišu dva puta „promiješao“ odbranu gostiju, ali nije uspio pogoditi okvir gola. Delić je zapucao zicere, a u sudačkoj nadoknadi uporni Amel Neimarlija, nakon školski izvedene akcije Gafurovića i Vile, iz teške pozicije matira mladog Harisa Volodera i postavlja konačan rezultat od 4:0.

Gledatelji su na kraju zadovoljni napustili dobro popunjene tribine Rudara, a svoju radost igrači su podijelili u svlačionici sa glavnim sponzorom, razdraganim Edinom Begovcem, koji ih je nagradio posebnom premijom!

neimarlija_4_0 (1)Lopta koju je u sudijskom vremenu  vješto prema golu uputio Neimarlija završila je u mreži za 4:0

Pobjedom protiv Veleža Zeleno-crni su nastavili pobjedonosni niz i sa 13 osvojenih bodova, uz impozantnu gol-razliku (8:0), bar do sutrašnjeg meča GOŠK-a i Bosne zasjeli na prvo mjesto, što je uistinu veliki podvig, pogotovo ako se zna da su imali tri gostovanja i da još nisu primili niti jedan gol.

Rođeni, rođeni i Ne daj se Velež

I navijači su bili zapaženi dio ove utakmice. Lijepo je na istočnoj strani stadiona bilo vidjeti vjerene navjače Veleža koji se u teškim vremenim, i već jednom preživljenim, počeli utakmicu gromoglasnim skandiranjem: “Rođeni, rođeni”. Još ljepše bilo je čuti na kraju utakmice, kod rezultata 4:0 za Rudar da navijači zelenocrnih skandiraju “Ne daj se Velež”.

Beganović: Vila i Aničić razbili maler

Trener Elvedin Beganović je imao pravo kada je u najavi istakao da se ekipa Veleža ne smije potcijeniti, što su gosti u otvaranju utakmice i potvrdili.

-Zasluženo smo pobijedili, međutim, s pravom smo se pribojavali Veleža, koji je u početku utakmice djelovao agresivno i opasno. Mi smo na vrijeme postigli prvi gol i tek tada zaigrali nešto bolje. U nastavku je sve bilo drugačije jer smo spremniji, smijem reći i kvalitetniji. Stvorili dosta prilika, postigli tri gola i pobjeda je mogla biti i uvjerljivija. Drago mi je da su Vila i Aničić razbili maler i postigli prve golove jer od njih se s pravom mnogo više očekuje, istakao je trener Rudara Elvedin Beganović.

Rudar-Velež 4:0

Stadion Rudara. Gledalaca 1500. Glavni sudija: Mirza Kazlagić (Cazin). Pomoćnici: Edin Zjakić (Bihać) i Amir Kadić (Sarajevo). Delegat utakmice:Halim Stupac (Bihać). Posmatrač suđenja:Josip Marjanović (Novi Travnik).

Strijelci:1:0 Kulović (21), 2:0 Vila (52), 3:0 Aničić (70), 4:0 Neimarlija (90+1).

Žuti kartoni: Đuđo (40) i Kulović (64) kod Rudara, a Ovčina (28), Zvonić (58), Memić (60), Ajkunić (64) i Demić (87).

RUDAR: Hinović, Đuđo, Alić, Čizmić, Kazazić, Topalović, Gafurović, Kobilica (od 70.Delić), Kulović (od 80.Neimarlija), Aničić (od 74.Prutina) Vila. Trener:Elvedin Beganović.
VELEŽ: Voloder, Jazvin, Demić, Uzun (od 46.Memić), Lukomirak, Avdić, Tatar, Ajkunić (od 73.Vidović), Papaz, Ovčina (od 46.Čemalović) Zvonić. Trener: Avdo Kalajdžić.