KakanjLive | Utorak, 26.09.2017. godine

Pobjeda protiv TSV 1860 Rosenheima

10.02.2016. - Mladost(DK) odigrala prvu od četiri ugovorene utakmice

njemciantalijaNogometaši Rosenheima i Mladosti u Antaliji odigrali prijateljsku utakmicu/Foto: Facebook Mladost Doboj Kakanj - Sportski tim

Nakon samo dva odrađena treninga, nogometaši Mladosti odigrali su prvu od četiri planirane utakmice na pripremama u Antaliji. S obzirom da su za protivnika imali Bayernligaša TSV 1860 Rosenheima, trener Ibro Rahimić šansu je pružio rezervistima,među kojima je bio i Miloš Milisavljević, koji se naknadno priključio ekipi u Antaliji.

Početna postava bila je: Lalić, Hrvat, Hrelja, Gačan, Mujčić, Bošković, Sušić, Hodžić, Poček, Asanović i Husić, dok su u još nastupili Pavlović, A.Rahimić, Pašagić, Muslimović i Milisavljević.

U prvom poluvremu, koje je završeno bez pogodaka, njemački petoligaš imao je više prilika, alio je golman Franko Lalić jednostavno rečeno bio nesavladiv. Čak je odbranio i jedanaesterac kojeg je izveo Josip Tomić. Adnan Hadžić-Zamer imao je čisti zicer, ali nije bio precizan.

U drugom dijelu igre Mladost je bila bolja i golovima novajlija Nemanje Asanovića i Igora Počeka zabilježila pobjedu rezultatom 2:0. Drugi gol je postignut u 90. minuti poslije izvedenog kornera.
-U pojedinim momentima nismo baš dobro poziciono stajali na terenu,ali u završnici smo pokazali da smo kvalitetnija ekipa.Ovo su početne utakmice u Turskoj, pa sam dao šansu mlađim igračima i onima koji su tek stigli, koji imaju kvaliteta , ali treba malo više vremena da se uklope i ja vjerujem da ćemo biti bolji nego u prvom dijelu sezone, izjavio je trener Mladosti Ibro Rahimić.

Mladost u subotu igra protiv jesenjeg prvaka druge poljske lige, ekipe Wisle Plock,a zatim slijede dva meča protiv ukrajinskih prvoligaša Černomoretsa(16-II) i Oleksandrije(19.II) na kojima će nastupit jedanaestorica s kojom će startovati na otvorenju proljetne sezone u Bijeljini protiv Radnika.