KakanjLive | Utorak, 26.09.2017. godine

Pobjeda košarkaša za Ligu prvaka

25.02.2017. - Sjajnom igrom u prve tri četvrtine, košarkaši Kaknja uvjerljvo porazili ekipu Mladosti i dva kola prije kraja regularnog dijela prvenstva osigurali plasman u Ligu za prvaka što im je i bio cilj u ovoj sezoni

Bez obzira na imperativ pobjede i odsustvo s klupe suspendiranog trenera Josipa Pandže, igrači Kaknja pružili su veoma dobru igru i ostvarili toliko željenu pobjedu. Od samog početka igrači Kaknja preuzeli su dominaciju i već u trećoj minuti imali značajnu prednost(15:3).Prvu dionicu obilježili su sa četiri trojke(Palavra dvije i Svilar i Dželmo po jednu) i najavaili uspješnu realizaciju. To su potvrdili na otvaranju druge četvrtine serijom 12:0 i već tad je bilo jasno da će ostvariti pobjedu.

Na odmor su otišli sa plus 17 poena(48:31).

Treću četvrtinu tricama otvaraju Svilar i Palavra i serijom od 12:0 stižu do plus 28(59:31). Interesantno je istaći da gosti pune tri minute nisu uspjeli postići koš, što najbolje pokazuje kako su košarkaši Kaknja igrali ozbiljno, agresivno i sigurno, posebno u odbrani. Ipak, gosti serijom 11:0 uspijevaju smanjiti uvjerljivu prednost naših košartkaša, koji trojkom raspoloženog Svilara u zadnju dionicu ulaze sa plus 26 poena(72:46). Vojin Svilar je trojkom otvorio i zadnju četvrtinu ,a prvim poenom iz slobodnog bacanja mladog Nasera Đozića Kakanj u 33.minuti stiže do najvećeg vodstva od čak 31.poena (78:47). Gosti su bili na rubu prave katastrofe.Međutim, uspjeli su iskoristiti opuštenost igrača Kaknja i serijom 15:0 smanjiti rezultat na 80:65.Njihovu seriju prekida Vojin Svilar svojom šestom trojkom i tačku na i stavlja Aldin Muflizović za konačnih 85:65.

U redovima Kaknja posebno su se istakli Vojin Svilar(24 poena, 5 asistencija i 2skoka), Željko Palavra(17 poena, 5 asistencija i 2 skoka), te Aldin Mufliyović 13 poena, 12 skokova i 1 asistencija, dok su kod gostiju bolji od ostalih bili Bojan Stanojević i Filip Patković.

Trener Josip Pandža, u čijem društvu smo posmatrali ovu utakmicu, nije krio zadovoljstvo vrlo dobrom igrom svojih izabranika. Pomno je pratio i kretanje rezultata u Širokom Brijegu i kad je saznao konačan rezulat(pobjeda Bosne Royal Joll) sav ushićen , potvrdio je da je Kakanj izborio plasman u Ligu za prvaka i da u preostala dva teška susreta (Sloboda i SPARS Ziraat Bank) njegova ekipa može igrati bez opterećenja i pokazati svoju pravu vrijednost.

Košarkaši Kaknja ostvarili su svoj cilj,ali objektivno, za Ligu prvaka trebaju bar dva pojačanja jer postojećim kadrom sigurno ne mogu ponoviti prošlogodišnji podvig jer su ostali učesnici jači i moćniji.

Trener Mrkonjićana Goran Sladojević kaže kako je njegova ekipa u ovoj sezoni pretrpjela brojne promjene što se odrazilo i na samu igru njegovih izabranika:
''Kakanj je u cijeloj sezoni u odličnom trenažnom sistemu, sjajno vođena ekipa. Oni su u ovom susretu pokazali čvrstinu. Ja im čestitam na zasluženoj pobjedi. Želim im da u ligi za prvaka ostvare što bolji rezultat jer to zaslužuju. U našoj ekipi je bilo dosta promjena u ovoj sezoni, što se odrazilo i na same rezultate. Vjerujem kako ćemo se stabilizovati u narednom periodu kako bi stvorili dobru bazu za narednu sezonu.''

Benjaminu Šabiću je ovo bio debi na klupi košarkaša Kaknja nakon suspenzije Pandže. Mladi Šabić je bio izuzetno zadovoljan onim što su njegovi igrači pokazali u duelu sa Mladosti:
''U samom početku utakmice vezali smo nekoliko šuteva za tri poena, dok su gosti promašili dosta lopti. Napravili smo osjetnu razliku koju smo kasnije lako održavali. Na poluvremenu smo napravili dogovor da zaigramo i jače u odbrani što nam je donijelo dodatnu prednost. Kasnije kada smo stekli lagodnu prednost ekipa je pokušala da igra i atraktivno što publika voli. Zaslužena pobjeda, ja čestitam našoj ekipi. Zahvaljujem se treneru Pandži na sjajnim savjetima, a isto tako hvala mu što mi je dopustio da neke svoje zamisli provedem sa ekipom na terenu. Hvala i našoj divnoj publici na fantastičnoj podršci.''

Kakanj-Mladost(MG) 85:65
(25:18, 23:13, 24:15, 13:19)

Dvorana KSC u Kaknju. Gledatelja 600. Prvi sudija Azemir Zurapović iz Tuzle, 2.Haris Bijedić(Sarajevo), 3.Ernad Karović (Zenica). Delegat/komesar je Medin Duškaj iz Sarajeva.

KAKANJ: Dedić 9, Vranješ 2, Tomić, Muflizović 13, Merdanović 3, Ćurevac 5 , Đozić 1, Dželmo 5 , Palavra 17 , Svilar 24 , Zimić 4, Smajlović 2. Trener: Benjamin Šabić.

MLADOST(MG): Aleksić 6, Đurđević 6, Ljuboja, Milošević 5, Kljajić 2, Ivetić 5, Vučković 3, Jotić, Nišanović 5, Stanojević 14, Patković 17, Marković 2. Trener:Goran Sladojević.