KakanjLive | Subota, 18.11.2017. godine

Omer Musić zahvaljuje navijačima

08.08.2017. - Defanzivac Rudara, Omer Musić je u prvom kolu ovog prvenstva Prve Federalne lige odigrao odličnu partiju u defanzivi i krunisao je golom, a posebno zahvaljuje navijačima jer su po vrelom i sparnom danu došli na stadion i bodrili Rudar

omermuisic

Utakmicom između Sloge iz Siminog Hana i Metalleghea (2:0) kompletirano je prvo kolo u Prvoj ligi Federacije Bosne i Hercegovine. Najubjedljiviju pobjedu u prvom kolu upisao je kakanjski Rudar. Zeleno-crni su na stadionu Pod Vardom savladali Bratstvo iz Gračanice rezultatom 3:0 golovima: Belmina Kobilice, Omera Musića i Belmina Čehajića i tako zasjeli na vrh prvoligaškog društva.

Omer Musić se ovog ljeta iz dobojske Mladosti vratio u redove kakanjskog Rudara i već u prvom susretu pokazao da će biti uspješan komadant odbrane, koji zna postići i gol. U paru sa Sanelom Alićem protivničkim napadačima iz Gračanice nije dopustio da ozbiljnije ugroze mrežu iskusnog Dujkovića, dok je i u ofanzivi bio efikasan i postigao gol u 56. minuti kada je na centaršut kapitena Kobilice glavom matirao Divkovića sa vrha peterca.

-Nakon napornih priprema po teškom vremenu i silnih treninga došlo je i prvo kolo gdje se igra za bodove i gdje je naš trud došao na naplatu. Hvala Bogu od prve minute smo se postavili napadački jer smo znali šta hoćemo. Tokom cijelog susreta smo dominirali i sasvim zasluženo slavili jer smo protivnika nadigrali u svim segmentima nogometne igre, rekao je Musić u izjavi za Kakanjlive i dodao:

-Jako mi je drago što sam u svojoj prvoj utakmici postigao pogodak i to pred domaćim navijačima što će me svakako dodatno motivirati pred utakmice koje dolaze da ostavim srce na terenu.

Ovaj vrsni defanzivac se na kraju zahvalio i navijačima koji su subotnje popodne proveli na stadionu Rudara iako je živa na termometru pokazivala preko 35 stepena Celzija.
-Hvala navijačima koji su nas bodrili svih 90 minuta. Zajedno idemo u nove pobjede.

Kakanjski Rudar će u narednom kolu gostovati kod novajlije u ligi, ekipe Toška u Tešnju.