KakanjLive | Utorak, 21.11.2017. godine

OKI Kakanj pobjedio za zlatnu sredinu

15.11.2016. - U VI kolu Prve lige BiH u sjedećoj odbojci, odbojkaši invakidskog kluba Kakanj 92 su ugostili ekipu Kalesije i osvojili bodove koji ih svrstavaju u sredinu tabele

okiekipa_16

I jedna i druga ekipa su imale imperativ pobjede, jer tri osvojena boda svrstavala su pobjednika u sredinu prvoligaške tabele.

Prvi set kakanjski odbojkaši rješavaju u svoju korist rezultatom 25:23, i najavljuju dobru igru. Međutim gosti iz Kalesije, svjesni da ih poraz gura u zonu ispadanja pružaju otpor, i nakon izjednačenja 22:22 dolaze i u prednost 23:24. Većom koncentracijom u završnici ovog seta Kakanjci dolaze do pobjede 26:24 i vodstva u meču od 2:0.

Uporni gosti pritišću u trećem setu, a zahvaljujući i opuštenoj igri domaćih dolaze do prednosti od 1:5 ,koju drže i do rezultata 20:24. Sve što su u ovom setu učinili domaći igrači su dodatna dva poena za 22:24 i konačnog ishoda 22:25.

Četvrti set sa puno više odgovornosti i discipline započinju igrači OKI Kakanj 92 i nijednog trenutka ne dozvoljavaju gostima da ugroze nova tri boda. Nakon 8:2 i 16:11 na tehničkim tajmautima konačni rezultat četvrtog seta je glasio 25:15 i pobjedu u ovom meču 3:1.

OKI KAKANJ 92-OKI KALESIJA 3:1
/25:23 26:24 22:25 25:15 /

Školska dvorana u Kaknju. Sudije:Jasmin Mahmić i Orhan Delibašić oba iz Zenice.
OKI KAKANJ: Nedžad Merdić, Mukades Trako, Nermin Plasto, Emir Zečević, Hajrudin Zekić, Ševko Imamović, Samir Mehinović, Haris Tahirović, Mirnes Kovač, Abdel Fazlić, trener Abid Čišija.
OKI KALESIJA: Muamer Imamović, Abdulah Barčić, Dženan Kalajdžić, Muharem Hrvačević, Mirnes Idrizović, Sead Subašić, Alija Smajlović, Midhat Kalajdžić, Omer Avdić, trener Asim Muratović.