KakanjLive | Petak, 22.09.2017. godine

Odlična Mladost remizirala na Koševu

13.04.2017. - U prvom polufinalnom susretu Kupa Bosne i Hercegovine ekipe Sarajeva i Mladosti su remizirale na Koševu odigravši 1:1

Nakon ''mirnih'' uvodnih deset minuta susreta ekipu Mladosti u vodstvo dovodi Mićo Kuzmanović u 11. minuti. Sarajevo je nakon primljenog gola krenulo ofanzivno prema golu Velića, a već u 14. minuti Hebibović je pokušao sa dvadeset metara, ali lopta odlazi preko gola. Zaprijetilo je Sarajevo i preko Duljevića i Rustemovića u 30. i 32. minuti susreta ali mreža Emila Velića je ostala netaknuta. U 35. minuti novi pokušaj Hebibovića, ovaj put glavom, ali lopta odlazi preko gola. U 40. minuti udarac Rustemovića brani Velić, a samo dvije minute kasnije Crnkić sjajno ubacuje loptu u šesnaesterac, a Ahmetović glavom pogađa za 1:1.

Mladost je u prvih 15 minuta drugog poluvremena imala terensku inicijativu, ali prvu ozbiljniju priliku imali su domaći preko Sarića čiji udarac sa ivice kaznenog prostora brani Velić. U 72. minuti prilika za Ramovića koji ne koristi odličnu loptu Brkića. Najbolji igrač Mladosti u proljetnom dijelu prvenstva je pokušao glavom sa sedam metara, a lopta pogađa prečku Adilovića.

U 82. minuti Sarajevo je pokušalo preko Ahmetovića, ali mreža Velića je i nakon ovog napada ostala mirna, budući da se napadač bordo ekipe "izgubio" pred golom Mladosti. U 85. minuti nova velika prilika za Ramovića koji bježi Novakoviću, ali Adilović je u situaciji jedan na jedan uspio sačuvati svoj gol. Do kraja su domaći imali priliku i preko Duljevića čiji udarac sa osam metara odlazi pored desne stative Velića u 88. minuti susreta.

Iako je za mnoge ljubitelje najvažnije sporedne stvari na svijetu remi Sarajeva i Mladosti veliko iznenađenje, ovim rezultatom mogu biti zadovoljnji domaći igrači budući da je Mladost u ovom susretu imala više od igre, a pored postignutog gola i dvije sjajne prilike da dođu do trijumfa.

Revanš susret je na rasporedu za sedam dana na stadionu u Doboju.

SARAJEVO – MLADOST 1:1 (1:1)

Stadion: Asim Ferhatović Hase. Sudije: Dragan Petrović (B.Luka), Amer Macić (Mostar), Čedomir Vićić (Ugljevik), Zoran Grbić (Prijedor). Sudije iza golova: Vladimir Bjelica (I.Sarajevo), Husein Terzić (Travnik). Delegat: Ferid Čovčić (Goražde), posmatrač suđenja: Aliaj Lizde (Mostar).
Strijelci: 0:1 Kuzmanović (11. minuta), 1:1 Ahmetović (42.minuta)
Žuti kartoni: Crnkić (Sarajevo), Laštro, Rizvanović (Mladost)

SARAJEVO: Adilović, Hodžić (od 77. min Kadušić), Rustemović, Novaković, Dueljvić, Sarić, Crnkić, Hebibović (od 64. min Husejinović), Bekić (od 67. min Ivetić), Miholjević, Ahmetović. Trener: Mehmed Janjoš.
MLADOST DK: Velić, Galić, Rizvanović (od 89. Gačan), Isaković, Laštro, Sušić (od 46. min Šišić), Musić, Brkić, Ramović, Maksimović (od 88. min Aganspahić), Kuzmanović. Trener: Husref Musemić.