KakanjLive | Ponedjeljak, 20.11.2017. godine

Odbojkaši Radnika savladali Kakanj

07.04.2017. - Odbojkaši Radnika savladali su Kakanj i u drugom susretu polufinala play-offa odbojkaške Premijer lige Bosne i Hercegovine. Ekipa iz Bijeljine je u dvorani KSC Kakanj slavila rezultatom 3:2 i plasirala se u finale gdje će snage odmjeriti sa brčanskom Mladosti

U odličnoj odbojkaškoj predstavi ekipa iz Bijeljine je slavila u pet setova i zasluženo izborila plasman u finale play offa. Prvi set se igrao poen za poen, a potom Kakanj pravi razliku od dva poena (10:8) i gosti pozivaju tajmaut nakon čega na tehnički tajmaut odlaze sa poenom prednosti (11:12). Nastavili su gosti sa agresivnom igrom na mreži i imali prednost 20:23 te bili na pragu slavlja u prvom setu. Ekipa Kaknja potom poziva tajmaut i nakon odmora dolazi do preokreta i slavi u prvom setu rezultatom 27:25.

U drugom setu ekipa Kaknja je imala konstantnu prednost do rezultata 21:18. Gosti potom pozivaju tajmaut nakon kojeg su konsolidovali redove i napravili mini seriju od 6:0 nakon rezultata 22:19, te slavili 22:25 za izjednačenje u setovima (1:1).

Treći set Kakanjci su dobili rezultataom 25:20 i očekivala se nova pobjeda Aganovićevih igrača, međutim gosti se bude i u četvrtom setu slave sa 20:25, tako da se pobjednik odlučivao u tajbreku.

Gosti već na otvaranju petog seta prave razliku od dva poena, a potom dolaze i do prednosti od tri poena (7:10). Kakanjci ponovo utakmicu dovode u egal (11:11) ali za potpuni preokret nisu imali dovoljno snage, tako da su gosti iz Bijeljine odlučujući peti set dobili rezultatom 14:16 i zasluženo se plasirali u finale gdje će snage odmjeriti sa najboljom ekipom u posljednjih nekoliko godina, brčanskom Mladosti.

- Bez obzira koliko nam sada bilo teško ja stvarno moram pohvaliti svoje igrače koji su pružili dobru partiju danas. Ekipa Radnika je trenutno možda u boljem trenažnom procesu i odlučile su na kraju dvije lopte. Ostaje žal zbog tog finala, ali šta je tu je. Ekipi Radnika čestitam na pobjedi, a čestitam i svojim momcima koji su pružili maksimum, rekao je  kapiten i trener Kaknja, Almir Aganović.

KAKANJ 78 – RADNIK 2:3

(27:27, 22:25, 25:20. 20:25, 14:16)

Dvorana KSC Kakanj. Gledalaca: 250.
Sudije: Nikola Kozić (Ljubinje) i Zdravko Jakiša (Čapljina). Delegat: Radovan Vračević (Derventa).

KAKANJ 78: Beguić, Pinjić, Škulj, Krivokapa Šljivo, Ružić, Aganović, Fejzović, Mustafić, Vehab, Fazlić, Tadić. Trener: Almir Aganović
RADNIK: Balaban, Đurić, Janjičić, Toromanović, Stanišić, Jocić, Oršolić, Miličević, Marinković, Savić. Trener: Darko Manojlović