KakanjLive | Ponedjeljak, 22.10.2018. godine

Odbojkaši Kaknja uspješniji od hrvatskog prvaka

13.01.2018. - Juče i danas u Kaštelima izabranici trenera Almira Aganovića protiv aktualnog hrvatskog prvaka, ekipe Mladosti Ribola Kaštela ostvarili remi (2:2) i pobjedu (2:1)

kakanj_mladost

S obzirom da OK Mladost Ribola Kaštela nije mogla uzvratiti revanš u Kaknju, vodstvo najtrofejnijeg bh. odbojkaškog kluba prihvatilo je domaćinstvo aktualnog prvaka Hrvatske i juče i danas u Gradskoj dvorani Kaštel Stari odigrana su fva kontrtolna meča, koja su bila ograničena dvoranskim terminima na četiri, odnosno tri seta. U dvije iztuzetno kvalitetne utakmice, s dosta dobrih poteza u napadu i u odbrani, baš ono što su treneri Ivan Vrančić i Almir Aganović priželjkivali u ovim mečevima, više uspjeha imali su naši odbojkaši. U prvom susretu, koji je završen bez pobjednika (2:2), prva dva seta dobili su igrači Kaknja (25:23 i 25:20), dok su preostala dva domaći riješili u svoju korist (25:21 i 25:20) i u konačnom ishodu bili uspješniji za samo dva poena(93:91), što najbolje ilustrira dešavanja na parketu i ujednačenost protivnika. U drugoj utakmici, koja je igrana samo tri seta, više uspjeha imali su izabranici trenera Almira Aganovića. Domaći su dobili prvi set (25:23), dok su preostala dva pripala igračima Kaknja(25:23 i 25:18) koji su bili bolji za deset poena (73:63).

Svakako, više može biti zadovoljan trener Kaknja Almir Aganović jer su njegovi puleni bili uspješniji od najbolje ekipe Hrvatske , koja brani naslov prvaka i pobjednika Kupa i koja se pored prvenstva Hrvatske takmiči i u srednoevropskoj ligi - MEVZA ligi u kojoj su u prvom dijelu ostvarili omjere pobjeda i poraza od 4/5,a priliku da ga dovedu na „nulu“ imat će 31.januara kada kod kuće igraju protiv zagrebačke Mladosti.

-Ove dvije utakmice protiv veoma jake i kvalitetne ekipe itekako su nam dobro došle jer u nastavku prvenstva imamo nekoliko teških okršaja , prije svega, Radnik i Domaljevac vani, te vodeća Mladost u Kaknju. Rezultat je bio u drugom planu, kako za mene tako i za kolegu Ivana Rančića. Ostvarili smo lijepu suradnju koju ćemo nastaviti i ubuduće, kako sa prvom ekipom , nadam se i sa mlađim kategorijama, izjavio je trener odbojkaša Kaknja 78 Almir Aganović.

Podsjećamo, ljetos su za vrijeme priprema naših odbojkaša u Makarskoj ova dva tima odigrala dvije utakmice, koje su završene identičnim rezultatom(2:2) u kojima su Kaštelani osvojili samo četiri poena više (u prvoj 96:93, u drugoj 89:88).

Gostovanjem u Kaštelama, koji se sastoje od sedam naselja:Kaštel Sućurca, Gomilice, Kambelovca, Lukšića, Starog, Novog i Štafilića, koja su sa 38.474 stanovnika drugi grad u Splitsko-dalmatinskoj županiji, odbojkaši Kaknja su okončali kratkotrajne pripreme i spremno dočekuju nastavak prvenstva u kojem će, kako kaže trener Aganović, pokušati zadržati drugu poziciju i u pley offu za prvaka imati povoljniji raspored.

Prvu ovogodišnju utakmicu igrači Kaknja igraju u subotu 20.januara protiv ekipe Modriče, od koje su jesenas neočekivano poraženi sa 3:1 i ovo im je idealna prilika da se revanširaju punom mjerom i nastavak sezone otvore domaćim trijumfom i nastave pobjedonosnu nisku od šest uzastopnih pobjeda.