KakanjLive | Srijeda, 20.09.2017. godine

Odbojkaši bez većih problema savladali Maglić

11.02.2017. - Nakon poraza od lidera Mladosti, odbojkaši Kaknja su se pobjedama protiv Jedinstva i Maglića vratili na pobjednički kolosijek

Izabranici Ermina Lepića i Almira Aganovića su u okviru 15. kola odbojkaške Premijer lige Bosne i Hercegovine na svom parketu bez većih problema savladali Maglić iz Foče rezultatom 3:0. Fočaci koji se grčevito bore za opsatanak u premijerligaškom drušvu su pružili snažan otpor samo u prvom setu koji su Kakanjci dobili rezultatom 25:21.

Domaći su sjajno ušli i u drugi set i imali visoko vodstvo od 11:4, a potom se gosti bude nakon timeouta i dolaze na minus tri (16:13). Ipak Aganović, Tadić i sjajno raspoloženi Krivokapa su zadržali vodstvo i slavili i u drugom setu rezultatom 25:18.

U trećem setu Kakanjci su poveli rezultatom 3:1, da bi gosti bez većih problema preokrenuli rezultat i imali vodstvo od tri poena (5:8) zahvaljujući sjajnoj igri Vlade Vukovića. Armin Vehab odličnim servisom donosi prednost Kaknju i domaći na tehnički timeout odlaze sa minimalnom prednošću (12:11). U nastavku Armin Fejzović donosi čak pet poena domaćem timu, a potom se nervoza uvukla u redove gostujućeg tima koji su zbog prigovora dobili čak tri crvena kartona ( Kuzmanović, Jelašković i Milan Matović), dok je u ekipi Kaknja zbog navodnog ''odugovlačenja'' igre neopravdano ''pocrvenio'' Armin Fejzović. Kakajnci su u nastavku ostali koncentrisani i slavili u trećem setu rezultatom 25:17, zacementiravši drugu poziciju na tabeli trinaestom ovosezonskom pobjedom.

almir_aganovic

Kapiten i trener odbojkaša Kaknja, Almir Aganović je bio zadovoljan onim što je njegov tim pokazao u duelu sa Maglićem:
''Nakon poraza od Mladosti mojim momcima i meni je bilo najbitnije da ostanemo psihički jaki i da slavimo prvo u Brčkom protiv neugodne ekipe Jedinstva, pa i u duelu sa Maglićem. Uvijek je teško igrati utakmice u kojima ste unaprijed upisali tri boda. Tako je bilo i u ovom susretu, došlo je do blagog opuštanja, ali na svu sreću slavili smo i pružili smo priliku i mlađim igračima da igraju ( Pijnić, Škulj, Fazlić) onoliko koliko je to bilo moguće danas.''

milan_matovic

Kapiten i trener gostujućeg sastava, Milan Matović je bio izuzetno nezadovoljan suđenjem, ali je istakao kako ''loše'' suđenje nije bilo presudno, jer je Kakanj zasluženo slavio:
''Prije svega iskoristio bih priliku da čestitam ekipi Kaknja koja je danas zasluženo slavila. Znali smo da je nerealno očekivati pobjedu u Kaknju, ali moram da pomenem sudijski par Jovanović-Ahmetović koji je danas pokvario utakmicu. Dodijelili su nam čak tri crvena kartona neopravdano, zbog nekih osnovanih prigovora, pa su čak i domaćima dali crveni karton zbog odugovlačenja utakmice mada su Kakanjci vodili sa nedostižnih 10 poena u trećem setu. Sudijske greške se ponavljaju iz kola u kolo na našu štetu i to je ono što mene i moje momke jako nervira. Još jednom kažem apsolutno zaslužena pobjeda Kaknja kojem želim sve najbolje i u doigravanju za prvaka, dok su nama preostala tri kola presudna, u dva protiv Bosne i Gradine-Herceg na domaćem terenu moramo slaviti ukoliko mislimo zadržati premijerligaški status.''

OK Kakanj 78 – OK Maglić 3:0
(25:21, 25:18, 25:17)

Dvorana KSC Kakanj, gledatelja: 250. Sudije: Ljiljana Jovanović (Mrkonjić Grad) i Amela Ahmetović (Odžak). Delegat: Zoran Gavrić (Modriča).
OK Kakanj 78: Muhamed Begić, Besim Pinjić, Haris Škulj, Muris Krivokapa, Armin Šljivo, Danilo Ružić, Almir Aganović, Armin Fejzović, Sejdin Mustafić, Armin Vehab, Adin Fazlić, Marko Tadić. Treneri: Ermin Lepić i Almir Aganović.
OK Maglić: Dragan Matović, Dušan Kuzmanović, Džemil Jelašković, Dalibor Radić, Marko Mičević, Marko Mališ, Milanko Tadić, Miodrag Prodanović, Željko Blagojević, Milan Matović, Vlado Vuković, Slaviša Tomić. Trener: Milan Matović