KakanjLive | Srijeda, 20.09.2017. godine

ODBOJKA-Brčaci porazili Kakanj 78

15.04.2016. - U prvoj utakmici finala Play offa Premijer lige Bosne i Hercegovine, odbojkaši Mladosti porazili su ekipu Kaknja 78

Odbojkaši Mladosti bez većih teškoća porazili su ekipu Kaknja 78 i stekli realne izglede da uzvratu odbrane naslov prvaka.

U prvom setu, koji je protekao u zanimljivoj i obostrano kvalitetnoj igri,gosti su na tehnički tajmaut otišli s neznatnom prednošću(10:12),ali su izabranici trenera Aganovića uspjeli anulirati prednost, preuzeti vodstvo(19:15),koje su zadržali do kraja i poveli sa 1:0.

Nažalost, bilo je to sve što su pokazali na ovoj utakmici jer su gosti preuzeli dominaciju i drugi set dobili s uvjerljivih 25:16.Gosti bolje otvorili treći set(1;4),ali su domaći uspjeli stići izjednačenja(8:8),pa čak i povesti (9:8),ali Bračaci na tehnički tajmaut odlaze s poenom prednosti (11:12).

Nastavak je protekao u znaku razigranih Janjića, Kisića i Čendića i Mladost rješava i ovaj set i najavljuju pobjedu.Igrači Kaknja već tada da su se pomirili s porazom.Djelovali su dezorganizirano,s mnogo tehničkih pogrešaka i gosti su ih ostavili na samo 14 poena i potvrdili da su na najboljem putu da odbrane naslov prvaka i osvoje duplu krunu.

Kakanj 78 - Mladost 1:3
(25:21,16:25,20:25,14:25)

Dvorana KSC. Gledatelja 400.Suci: Darko Krunić(Ljubinje) i Jasmin Husejnović(Sarajevo).Delegat:Slavko Grgić(Breza).
KAKANJ 78: Aganović,Lepić, Tadić, Ružić, Fejzović, Mustafić, Krivokapa, Škulj, Šljivo,Pinjić,Delibašić,Sužanj.Trener:Almir Aganović
MLADOST:Novokmet, Popović, Nikolić, Dominković, Čendić,Janjić,Keserović,Zimonjić,Kisić,Gajić, Čolo, Divljan. Trener:Branko Mišić.