KakanjLive | Subota, 18.11.2017. godine

Mladost puno bolja od košarkaša Kaknja

23.03.2016. - U četvrtom kolu Lige 6, na gostovanju u Mrkonjić Gradu, košarkaši Kaknja pretrpjeli najteži poraz odkako se takmiče u elitnom rangu bh.košarke

mladosttekst Detalj sa utakmice u Kaknju u kojoj su naši košarkaši bili bolji od Mladosti

Nakon dva teška poraza od Swisllion Leotara (79:59) i Igokee (85:58), očekivalo se da će košarkaši Kaknja u Mrkonjić Gradu, protiv tradicionalno neugodne Mladosti, uspjeti izaći iz rezultatske krize. Međutim, desilo se ono što ni najveći pesimisti nisu mogli zamisliti. Mladost je već u prvoj dionici preuzela dominaciju i preko šuterskih raspoloženih Radukića i Svilara stekla prednost od devet poena.U drugoj četvrtini efikasnom dvojcu Svilar-Radukić pridružio se i vrsni Knežević i prednost domaćih iz minute u minutu je rasla i na odmor se otišlo sa uvjerljivih 26 poena. I treća četvrtina protekla je u znaku Kneževića, Radukića i Svilara, koji su sa šest trica već u 26. minuti igre imali plus 43 poena. Trener Pandža traži tajmaut, poslije kojeg Palavra i Boljkovac pogađaju za tri poena, ali odmah uzvraća Knežević tricom, a zatim sa dva poena završava treću dionicu sa plus 42 poena (77:35). Tek u poslednjih deset minuta igrači Kaknja uspijevaju pružiti nešto bolju igru i preko Tomića ublažiti težak poraz, ali ne i izbjeću katastrofu.

Kod Mladosti su briljirali Radukić (26 poena i 11 skokova), Knežević 22 i Svilar 21 poen, dok su kod Kaknja dvocifreni broj poena imali  Željko Palvra (19) i Obrad Tomić, koji je imao double-double učinak (14 poena i 10 skokova). Ponovo je u košu Kaknja završilo puno trica - 16 od 26, a podsjećamo Igokea je u Kaknju ubacila 18. Opet smo kao i u Trebinju imali loš procenat šuta za dva poena, od 43 smo ubacili 16 puta, a procenat za dva je 32%. Ono što je posebno interesantno, u ovoj utakmici naši su košarkaši više puta šutirali od košarkaša Mladosti. Čak 70 puta su pokušali ali je efikasnost na kraju iznosila 31 %. Dok je Mladost od 63 pokušaja imala realizaciju 63 posto (35/63).

Poraz jeste bolan, ali ga ne treba tragično shvatiti. Porazi su sastavni dio igre i treba nastojati prekinuti crnu seriju i pobjedom protiv Širokog u subotnjem meču bar donekle se iskupiti za posljednje poraze, od kojih je svakako najteži i najbolniji ovaj u Mrkonjić Gradu.

Mladost-Kakanj 97:57
(18:9,32:15,27:11,20:22)

Arena komercijalne banke u Mrkonjić Gradu. Gledatelja 500. Sudije: Ivan Miličević i Vladimir Marić (oba iz Čitluka) i Vlatko Rotim (Mostar).

MLADOST: Kljajić,Stoičić,Srdić, Đuranović 5, Jotić, Knežević 22, Ivetić 12, Radukić 26, Svilar 21, Dujković, Vučković 2, Jeremić 7. Trener:Goran Sladojević.
KAKANJ: Dedić 8, Maksimović, Boljkovac 4, Muflizović 3, Merdanović 3, Delalić 4, Talić 2, Đozić, Palavra 19, Šabić, Tomić 14, Buza. Trener:Josip Pandža.