KakanjLive | Subota, 21.10.2017. godine

Mladost poražena na domaćem terenu

11.03.2017. - Mostarci su golom Petraka iz desete minute došli do minimalne ali izuzetno vrijedne pobjede i zadržli lidersku poziciju

Prvih 10. minuta susreta prošlo je u ispitivanju snaga na sredini terena, a potom je Zrinjski iz prve prilike na susretu došao do vodstva. Nakon kornera najspretniji na drugoj stativi je bio Petrak koji loptu šalje iza leđa Velića za 0:1. U 24. minuti udarac Bilbije sa šesnaest metara brani Velić, da bi se tri minute kasnije zatresao i okvir gola golmana Mladosti nakon sjajne akcije mostarskog tima. Domaći preko Šišića tek u 33. minuti stvaraju prvu priliku, ali udarac napadača Mladosti odlazi pored desne stative Pirića. Uslijedila je potom ofanziva domaćih koji prvo preko Ramovića u 44. minuti prijete Mostarcima, ali udarac Ramovića krajnjim naporom Pirić izbacuje u korner. Nakon kornera najviši u skoku je Gačan, ali njegov udarac pogađa prečku golmana Zrinjskog. U posljedjnim sekundama prvog polurvemena pokušao je i Isaković glavom sa 10 metara, ali lopta odlazi preko gola.

gol_zrinjskogPetrak postiže gol za Zrinjski

Prvih 15 minuta u nastavku preslikana igra sa početka susreta, igralo se na sredini terena, a potom prvi prijete domaći. Efektan udarac Isakovića ''makazicama'' odlazi preko gola Pirića u 68. minuti. Mladost je nastavila sa napadima, ali bez opasnosti po gol Mostaraca. U 79. minuti rezervista Jović je nanizao nekoliko igrača Mladosti, čak savladalo i Velića na golu Mladosti ali lopta odlazi preko gola. U 86. minuti udarac Mešanovića iz slobodnog udarca sa 17 metara odlazi preko gola. U velikoj prilici nakon gužve u šesnaestercu Isaković šutira glavom ali ponovo preko gola Pirića. U finišu su gosti preko Jovića koji je šutirao sa ivice šesnaesterca mogli udvostručiti vodstvo, ali Velić spašava svoj gol uz pomoć prečke.

Lider premijerligaške tabele je slavio u Doboju, ali u drugom dijelu susreta gosti su u sedam ili osam navrata zadžavali utakmicu neportrebno se izležavajući na terenu nakon ne tako grubih startova, dok Mladost svoju terensku inicijativu u drugom poluvremenu nije uspjela materijalizovati i doći bar do boda kojeg je zasigurno zalužila u ovom duelu.

ekipa_mladost_zrinjskiEkipa Mladosti koja je počela utakmicu sa Zrinjskim

MLADOST DK – ZRINJSKI 0:1

Stadion Mladosti u Doboju. Gledalaca 700. Rezultat 0:1. Strijelac: 0:1 Petrak (10. minuta)
Žuti kartoni: Laštro (30. min), Isaković (48. min), Šećerović (61.min) (MLADOST DK), Todorović (51. min), Lučić (64. min), Tomić (67. min), Kajkut (90+4 min), Jamak (90+3 min) (ZRINJSKI).
Sudije: Dragan Petrović (B.Luka), pomoćnici: Dženan Milić i Enes Đozoć (Sarajevo). Četvrti sudija: Husein Terzić (Travnik). Delegat: Dubravko Mišković (Livno). Kontrolor suđenja: Dragan Marić (Srbac).

MLADOST DK: Velić, Gačan, Laštro, Isaković, Rizvanović, Brkić (Maksimović od 72. minute), Šećerović, Šišić, Kuzmanović (Sušić od 62. minute), Ramović, Aganspahić (Husić od 62. minute). Trener: Husref Musemić.
ZRINJSKI: Pirić, Blaić, Graovac, Tomić (Pehar od 75. minute), Lučić, Todorović (Jović od 63. minute), Jamak, Petrak, Jakovljević, Bilbija (Kajkut od 88. minute), Mešanović. Trener: Ivica Barbarić.