KakanjLive | Utorak, 21.11.2017. godine

Mladost pobjedom ovjerila plasman u četvrtfinale

26.10.2016. - Bez obzira što su posao odradili već u prvom susretu u Doboju, igrači Mladosti su slavili i u rervanšu u Istočnom Sarajevu i potvrdili plasman u četvrfinale Kupa BiH što je najveći uspjeh u historiji kluba kada je u pitanju Kup takmičenje

007

S obzirom na ogromnu prednost iz prvog susreta (6:1), te loš teren u Istočnom Sarajevu i subotnje gostovanje kod Metalleghea, trener Mladosti Husref Musemić ostao je dosljedan svojoj najavi i Slaviji suprostavio kombinirani sastav, kojeg su uglavnom sačinjavali rezervisti i mladi igrači,među kojima i junior Mustafa Mušija, koji u igru ušao već u 21.minuti umjesto ozlijeđenog Dženisa Šumana.

Izostanak većeg broja prvotimaca kao da se i nije osjetio jer su njihove zamjene ozbiljno shvatile utakmicu i već u prvih desetak minuta tri puta ozbiljno zaprijetile mladom golmanu Trifkoviću (Adnan Hodžić u 6. i 12, te Iman Rondić u 9.minuti). I pored apsolutne terenske premoći Mladost nije uspjela doći do vodstva u prvom poluvremenu. Baš kao i na početku prvog poluvremena, Asanović (46) i Mirza Rizvanović (48. i 50.) su na otvaranju drugog dijela imali zrele prilike, ali je izostala realizacija. U 64. minuti nakon školski izvedene akcije Rizvanovića i Kalajanovića, Nemanja Asanović je uspio savladati Trifkovića. Samo devet minuta kasnije mladi Mustafa Mušija iz gužve postiže svoj prvijenac za prvi tim u zvaničnim utakmicama i udvostručuje vodstvo i postavlja konačan rezultat, koji je mogao biti daleko uvjerljiviji.

Sa dvije pobjede protiv Slavije (6:1 i 2:0) Mladost je izborila plasman među osam najboljih i ovisno o žrijebu, može se nadati i još većem uspjehu, pa zašto ne i osvajanju trofeja, jer u Kupu su se često događala velika iznenađenja i eliminacija najvećih favorita.

Slavija - Mladost 0:2

Stadion SRC Slavija u Istočnom Sarajevu. Gledalaca 200. Glavni sudija: Mateo Musa iz Čitluka. Pomoćni suci: Bojan Maksimović iz Modriče i Čedomir Vičić iz Ugljevika. Četvrti sudija: Husein Terzić iz Travnika. Delegata utakmice: Ekrem Ibreljić iz Fojnice. Posmatrač suđenja Sead Kulović iz Sarajeva.

Strijelci: 0:1 Nemanja Asanović (64), 0:2 Mustafa Mušija (73).

SLAVIJA:Trifković, Lalović, Radosavljević, Đorđević (od 46.Bjeloš), Zečević, Salčin, Stojanović, Milenković, Popovac, Lemez (od 46.Nemanja Bošković), Čvoro. Trener: Milomir Odović.

MLADOST(DK): Lalić, Kalajanović, Šuman (od 21.Mušija), Laštro (Brkić), Gačan, Musić, Rondić (Karahmet),Hodžić, Aldin Šišić, Asanović, Rizvanović. Trener: Husref Musemić.