KakanjLive | Ponedjeljak, 25.09.2017. godine

Mladost pobijedila,Široki ide dalje

16.03.2016. - Mladost je pobijedali, ali su Širokobriježani izborili plasman u polufinale

Jedini pogodak postigao je Aldin Šišić u 86.minuti iz opravdano dosuđenog kaznenog udarca, ali je to bilo nedovoljno za prolaz dalje jer su gosti imali prednost iz prvog susreta od dva gola razlike (3:1).

Oba tima su nastupila s kombiniranim postavama što je utjecalo na kvalitet igre. Međutim, utakmica je bila dosta borbena, ravnopravna i pitanje pobjednika bilo je neizvjesno sve do posljednjeg zvižduka suca Spahalića, što je davalo posebnu draž ovom dvoboju. Domaći su bili prvi u prigodi da dođu u vodstvo. Nakon pogreške Čorluke u 4.minuti Bralić je u posljedni trenutak ušao u šut Asanoviću i spriječio pogodak.

U 17.minuti Ivan Krsranović u trku prelazi tri obrambena igrača Mladosti, ulazi u šesnesterac,snažno šutira ali Franko Lalić krajnjim naporom loptu izbacuje u korner.Uslijedila je ofenziva gostiju,dva puta je Ajayi izigrao obranu domaćih,ali nije bio učinkovit u završnici.

U 30.minuti Ajayi u trku prelazi tri igrača Mladosti, izlazi sam pred vratara Lalića i umjesto da šutira,nesebično asistira slobodnom Ćorluki čiji udarac iz neposredne blizine brani vratar Lalić.U finišu prvog dijela igre domaći uspijevaju izigrati obranu Šrirokobriježana,ali Asanović s peterca glavom šutira pravo u ruke Luke Bilobrka.
Početak drugog poluvremena pripao je gostima koji su preko brzonogog Ajayila i Krstanovića bili u prilici da savladaju Lalića, ali su njihovi udarci otišli preko grede. U 63.minuti sudac Spahalić zaustavlja napad domaćih, koji su s pravom žučno protestirali jer pomoćnik Lazić nije označio zaleđe. Spahalić je priznao pogrešku i igru nastavio tkz. podbacivanjem sudačke lopte !

U 71.minuti Crnov je u trku prešao tri igrača i umjesto da odigra povratnu loptu Krstanoviću, pokušao je sam završiti akciju, ali je s loptom izašao van granice terena i još jedna prigoda gostiju je propala.
Dvije minute kasnije Krstanović idealno centrira, ali iskusni Mirza Rizvanović glavom loptu izbija ispred Crnova i spašava siguran pogodak.Nešto više uzbuđenja bilježimo u finišu susreta.

U 79.minuti Muslimović s tri metra promašuje prazan gol. Iskupio se u narednom napadu. Prošao je po lijevoj strani, centrirao pred vrata Bilobrka, štoper Bralić nespretno loptu zaustavlja rukom i sudac Spahalić opravdano pokazuje na „kreč“.Siguran realizator najstrožije kazne bio je Aldin Šišić za 1:0. Bilobrk je “pročitao” stranu u koju će pucati, ali je šut bio precizan i lopta je završila u mreži.

U trećoj minuti sudačke nadoknade Šišić je iz slobodnog udarca pokušao iznenaditi Bilibrka , ali je vratar Širokobriježana bio siguran i spasio senzaciju.

Mladost (DK) - Široki Brijeg 1: 0
Stadion Mladosti u Doboju. Gledatelja 800. Sudac: Emir Spahalić 6 (Mostar). Pomoćnici: Damir Lazić (Brčko) i Marko Perić (Mostar). Četvrti sudac: Admir Šehović (Sarajevo). Delegat: Mirko Milošević (Zvornik).

Strijelci:1:0 Šišić (86. Iz 11m).

Žuti kartoni:Gačan i Šišić (Mladost), Ajayi, Krstanović, Bralić i Ivanković (Široki Brijeg).

Igrač utakmicer: Franko Lalić(Mladost) 7.

MLADOST(DK) Lalić, Rizvanović, Hrelja, Gačan, Isaković (od 54.Bošković ), Musić, Pašagić , Šišić, Asanović (od 75.Muslimović ), Husić, Ramović (od 46. Poček ). Trener:Ibro Rahimić.

ŠIROKI BRIJEG: Bilobrk, Karačić, Marković, Kožul, Bralić, Landeka (od 68.Crnov-), Ćorluka, Kožulj, Ivanković, Krstanović (od 82.Kresinger -) , Ajayi (od 77.Wagner -).