KakanjLive | Petak, 22.09.2017. godine

Mladost korak do polufinala

08.03.2017. - Uvjerljivom pobjedom protiv federalnog prvoligaša Bosna Seme, izabranici trenera Musemića otklonili sve dvojbe o putniku u polufinale

U izuzetno zanimljivoj utakmici u kojoj su malobrojni gledatelji uživali u nezapamćenoj golijadi, nogometaši Mladosti ostvarili su ubdjeljivu pobjedu i mirno dočekuju revanš za sedam dana na Koševu. Pobjeda od tri gola razlike dovoljna je za prolaz u polufinale jer razlika u kvaliteti protivnika je drastična. U to smo se uvjerili i na današnjoj utakmici u kojoj su igrači Mladosti postigli čak šest pogodaka, a malo je nedostajalo da gosti pretrpe pravu katastrofu.

Mladost je dobro otvorila utakmicu i već u 10.minuti stigla da prednosti. Sušić je centaršutom pogodio Brkića,čiji snažan udarac u vlastitu mrežu sprovodi Asmir Sinanović. Prethodno su gosti imali priliku, ali je Lalić odbranio udarac Bećirovića.Cijelo prvo poluvrijeme proteklo je u dominaciji igrača Mladosti, ali su do udvostručenja vodstva stigli tek u 44. minuti. Aganspahić je „promiješao“ odbranu gostiju, asistirao slobodnom Husiću koji preciznim udarcem pogađa suprotni ugao Hodžićevog gola.

U nastavku sjajna igra Musemićevog tima.Skoro svaki napad bio je prilika za novo vodstvo.Prvo je Aganspahić u 53.minutu promašio zicer, ali se iskupio jedanaest minuta kasnije kada je na asistenciju raspoloženog Ramovića postigao pogodak. Bila je to najava katastrofe gostiju. U 67.minuti Ramović asistira Šišiću za 4:0,a tri minute kasnijed najbolji pojedinac susreta , Sinan Ramović, svoju dobru i kreativnu igru materijalizira pogotkom za visokih 5:0. I kad se očekivao pravi potom Sarajlija, rezervista Oglečevac koristi grešku odbrane Mladosti i pogađa mrežu Lalića.

Dvije minute kasnije gosti iz penala smanju rezulat na 5:2.Start Galića nad Mujićem sudac Terzić je okarekterizirao za najstrožiju kaznu i Murga je bio siguran egzekutor.U 78.minuti Mićo Kuzmanović propušta šansu utakmice, ali šest minuta kasnije pogađa brzonogi Šišić za uvjerljivih 6:2. Ponovo je asistent bio razigrani Sinan Ramović. U 87.minuti grešku Isakovića koristi Ajdin Čatić i postiže pomalo neočekivan konačan rezultat od 6:3. U drugoj minuti sudačke nadoknade Anel Husić propušta veliku šansu za deseti gol na ovoj u mnogo čemu neuobičajnoj utakmici.

Svoju dobru i efikasnu igru, Mladost je kompromitirala ležerrnošću odbrane u zadnjih dvadesetak minuta kada su gosti postigli tri gola i spasili se katastrofe. Ipak, prednost koju su izabranici Musemića stekli predstavlja veliku i slobodno možemo reći nedostižnu i Mladost je korak do polufinala Kupa BiH i svog najvećeg uspjeha.

Mladost - Bosna Sema 6:3

Stadion Mladosti u Doboju. Gledalaca 150.Glavni sudija Husein Terzić (Travnik).Pomoćnici:Sreten Udovičić (Prijedor) i Bojan Maksimović (Modriča). Posmatrač suđenja: Željko Perić (Mostar). Delegat:Ekrem Ibreljić (Fojnica).
Strijelci: 1:0 Sinanović (ag. 10), 2:0 Husić (44), 3:0 Aganspahić (64), 4:0 Šišić (67), 5:0 Ramović (70), 5:1 Oglečevac (73), 5:2 Murga (75.iz penala), 6:2 Šišić (84), 6:3 Čatić (87).
Žuti karton:Laštro (Mladost).

MLADOST: Lalić, Galić, Laštro, Husić, Sušić (od 64.Šišić), Aganspahić (od 67.Kuzmanović), Rizvanović, Maksimović, Brkić, Ramović (od 84.Rondić), Isaković.Trener:Husref Musemić.
BOSNA SEMA: Hodžić, Sinanović, Muharemović (od 50.Kadrić), Đedović (od 46.Oglečevac), Varatanović (od 65.Karahodžić), Mujić, Alihodžić, Ćatić, Mujić, Murga, Dudo.Trener:Emir Alihodžić.