KakanjLive | Ponedjeljak, 25.09.2017. godine

Mladost deklasirala Slobodu

25.02.2017. - U proljetnoj premijeri nogometaši Mladosti očitali lekciju indisponiranim Tuzlacima i neočekivano, ali više nego zasluženo uvjerljivo trijumfovali i pokazali do su spremno dočekali nastavak sezone

Izabranici trenera Husrefa Musemića krenuli su furiozno i već u prvoj minuti Ramović propušta priliku da savlada Adnana Hadžića, koji je njegov udarac krajnjim naporom izbacio u korner. Već u sljedećem napadu Mladost dolazi u vodstvo. Desni bek gostiju kardinalno griješi, lopta dolazi do Miće Kuzmanovića, koji iskosa pogađa drugu stativu od koje se lopta odbija u mrežu iza leđa nemoćnog Hadžića. Bila je to najava dobre i organizirane igre Mladosti, koja je imala potpuno terensku premoć i dominaciju. Gosti su tek u 25.minuti bili u prilici da savladaju debitanta na golu Mladosti, mladog Emila Velića, kada je nakon kornera štoper Mehmedagić glavom loptu poslao u bliži ugao, ali je Velić odbranio njegov udarac. Bilo je to sve što su Tuzlaci uradili u prvom dijelu igre.Prilike da udvostruče vodstvo imali su Isaković(32) i Ramović(38), ali se ipak na odmor otišlo s minimalnom prednošću Mladosti.

I u otvaranju drugog poluvremena domaći su bili raspoloženiji i opasniji.U 50.minuti Neven Laštro glavom šutira,ali jeadn od odbramben ih igrača gostiju s gol linije loptu izbacuje u korner i spašava siguran pogodak. Napadi domaćih ne jenjavaju i golman Hadžić bio je na teškim iskušenjima, pogotovo što je zadnja linija Tuzlaka djelovala nesigurno i panično.U 63.minuti raspoloženi Mićo Kuzmanović uspjeva probiti desni bok gostiju, majstorski asistira na prvoj stativi Sinanu Ramoviću koji pored statične odbrane Slobode loptu šalje u mrežu i udvostručuje vodstvo. Već u sljedećem napadu Mićo Kuzmanović imao idealnu priliku, ali je propustio najzreliju šansu utakmice. Kazna je uslijedila u 74.minuti. Mladi Asim Zec sa ivice šesnaesterca pogađa lijevi ugao Velića i svoj tim vraća u utakmicu i produžava nadu da izbjegne poraz.Sve je riješeno u 88.minuti.Efendić ruši Aganspahića i sudija Jakupović opravdano svira kazneni udarac.

Siguran egzekutor bio je Dejan Maksimović koji je loptu šalje u lijevu,a golmana Hadžića u desnu stranu. Priliku da ublaži poraz svog tima propušta kapiten Slobode Sulejman Krpić, čiji udarac mladi Velić brani.

Mora se reći da je Mladost u svim elementima nadvisila favoriziranu Slobodu, čiji su igrači bili indisponirani i nećemo pogriješiti ako konstatiramo da su domaći mogli i trebali trijumfovati još uvjerljivije.

Svi igrači Mladosti zaslužuju pohvale na ispoljenom zalaganju i kvalitetnoj igri. Odbrana na čelu sa pouzdanim kapitenom Isakovićem i iskusnim Rizvanovićem i Laštrom djelovala je sigurno i napadači gostiju nisu mogli doći do izražaja. Snažan utisak ostavio je i defanzivac Adnan Šećerović, a epitet igrača utakmice zasluženo pripada mladom Mići Kuzmanoviću, koji je bio nerješiva enigma za konfuznu odbranu Tuzlaka.

Mladost-Sloboda 3:1

Stadion Mladosti u Doboju. Gledalaca 400.Glavni sudija Edin Jakupović(Bihać). Pomoćnici; Davor Beljo(Mostar) i Enes Đozić(Sarajevo). Četvrti sudija:Husein Terzić(Travnik). Posmatrač suđenja:Sead Kulović (Ilidža). Delegat utakmice:Franjo Grganović(Novi Travnik).
Strijelci:1:0Kuzmanović(3), 2:0 Ramović(63), 2:1 Zec (74), 3:1 Maksimović( 88 iz penala).
Žuti kartoni:Šećerović, Laštro, Isaković, Brkić i Musić(Mladost), Efendić, Hairlahović i Škahić(Sloboda).

MLADOST(DK): Velić, Rizvanović, Gačan, Isaković, Laštro, Brkić (od 78.Musić), Šećerović, Ramović ( od 67.Maksimović), Šišić (od 82. Sušić), Aganspahić, Kuzmanović. Trener: Husref Musemić.
SLOBODA: Hadžić, Efendić, Lazevski, Mehmedagić, Škahić, Hairlahović(od 46.-Grahovac), Stjepanović(od 75.Smajić), Ordagić, Veselinović(od 62.Tandir), Zec, Krpić. Trener:Vlado Jagodić.