KakanjLive | Utorak, 21.11.2017. godine

Mladost deklasirala Slaviju

19.10.2016. - Nogometaši Mladosti uvjerljivo su savladali Slaviju i korak su do četvrtfinala

mladost_texst
Iako su nastupili bez sedmoirice prvotimaca(Hadžića, Galića, Karahmeta, Isakovioća, Sušića, Husića i Aldina Šišića), nogometaši Mladosti očitali su lekciju donedavnom premijerligašu iz Istočnog Sarajeva i ostvarili uvjerljivo pobjedu koja ih vodi u četvrtfinale.Kad su gosti u 5.minuti preko Milenkovića savladali Franka lalića i došli do ranog vodstva, činilo se da će kombinirana momčad Mladosti imati težak zadatak. No, igračima Mladosti trebalo je samo pola sata da izrešetaju mrežu golmana Trifkovića . Sa po dva gola Miće Kuzmanovića i Sinana Ramovića, te jednim brzonogog Aladina Šišića, Mladost je na odmor otišla s uvjerljivim vodstvom od čak 5:1.
U drugom poluvremenu domaći su imali još nekoliko prilika i propustili stići čak do dvocifrenog rezultata. Od brojnih šansi, mrežu gostiju jedino je uspio zatresti Dejan Maksimović u 90.minuti za konačnih 6:1.

Iako su cijelo drugo poluvrijeme igrali s igračem manje, gosti su uspjeli izbjeći još težu katastrofu.

Još jedna zanimljivost vezana je za ovaj susret. Riječ je o nastupu braće Bošković. Stariji Darko već drugu godinu je član Mladosti, dok njegov mlađi brat Nemanja od ove sezone brani boje Slavije.Sudar braće Boškovića nije ostao nezapažen.

Izabranici trenera Husrefa Musemića bezbrižno mogu putovati na revanš u Istočno Sarajevo i već sad se može reći da će po prvi put igrati u četvrtfinalu Kupa BiH, što im je i bio cilj.

Mladost(DK)-Slavija 6:1

Stadion Mladosti u Doboju. Gledalaca 300.Glavni sudija : Haris Kaljanac (Sarajevo. Pomoćni suci:Davor Beljo i Amer Macić(oba iz Mostara).Delegat:Milan Janković iz Trebinja.Posmatrač suđenja: Emir Ribić ( Bugojno).
Strijelci:0:1 Milenković(5), 1:1 Kuzmanović (7), 2;1 Kuzmanović (9), 3:1 Ramović (10), 4:1 Aladin Šišić (26), 5;1 Ramović (30), 6:1 Maksimović (90).
Žuti kartoni:Rizvanović, Kalajanović, D.Bošković(Mladost), Radosavljević(Slavija).
Crveni karton: Mladen Lemez(Slavija, 40.minuta-drugi žuti karton)

MLADOST(DK): Lalić, Rizvanović, Kalajanović, Laštro,Musić, Gačan, Brkić(od 46.Darko Bošković), Aladin Šišić (od 57.Hodžić), Ramović(od 34.Maksimović), Asanović, Kuzmanović, Trener:Husref Musemić.
SLAVIJA: Trifković, Radosavljević, G.Marković, Lemez, Deretić (od 46.Čvoro), Bjeloš (od 46.Lalović), Hasković (od 43.Zečević), Đorđević, Milenković, Stojanović, Nemanja Bošković.Trener:Milomir Odović.