KakanjLive | Utorak, 21.11.2017. godine

Mladost bila bliža pobjedi u Vitezu

30.07.2016. - Baš kao i prošle godine, dvoboj Viteza i Mladosti završen je bez pobjednika(1:1), premda su izabranici trenera Rahimića bili bolji i bliži prvoj pobjedi

vitezmladost

Optimistične najave iz tabora Mladosti uoči gostovanja u Vitezu nisu bile bez osnova.Više od sat vremena, igrači Mladosti dominirali su organiziranom igrom i bili superiorniji protivnik. Vitez je bio bezopasan cijelo prvo poluvrijeme i pravo je čudo kako napadači Mladosti nisu uspjeli savladati Ivana Tirića i materijalizirati svoju premoć i nekoliko povoljnih prilika.

Domaći su tek u nastavku zaigrali nešto bolje i preko mladog Tonija Livančića u 51.minuti imali prvu ozbiljniju priliku.Ipak, Mladost prva stiže do vodstva. Samo tri minute nakon ulaska u igru Mirza Rizvanović postiže pogodak. Sadiković nespretno vraća loptu Tiriću koja ga je preskočila i Rizvanoviću nije bilo teško da pogodi praznu mrežu. Radost je trajala kratko.U 77.minuti Sadiković je uputio upotrebljiv centaršut, rezervista Nermin Varupa bio je najprisebniji i glavom loptu smjestio iza leđa Adnana Hadžića za konačnih 1:1. Interesantno je istaći da je i Varupa, baš kao i Rizvanović, nakon samo tri minute proverdene u igri uspio postići pogodak i spasiti svoj tim od poraza.

Bio je ovo treći prvenstveni susret Viteza i Mladosti u kojem nije bilo pobjednika. Lani je u Vitezu bilo također 1:1,a u revanšu u Doboju 0:0. Ovaj put, slobodno možemo konstatirati, Mladost je bila bliža pobjedi.

Zbog isključenja Ibre Rahimića na prošlonedjeljnoj utakmici u Krupi na Vrbasu, Mladost je s klupe vodio njegov prvi pomoćnik Nermin Šabić.
-Bili smo bolji, imali više od igre, dosta prilika i neću pretjerati ako kažem da smo trebali osvojiti sva tri boda. Odigrali smo jednu od boljih utakmica, pružili sjajnu partiju i zaista je velika šteta što nismo pobijedili, izjavio je Omer Musić, koji je bio jedan od najistaknutijih pojedinaca u odličnoj momčadi Mladosti.

NK VITEZ – MLADOST(DK) 1:1

Gradski stadion u Vitezu. Gledatelja 600. Glavni sudija: Adis Mulahasanović(Sarajevo). Pomoćni suci:Dženan Milić i Moamer Čaušević(oba Sarajevo).Četvrti sudija:Haris Kaljanac(Sarajevo).
Delegat:Rodoljub Oljača(Gradiška).Posmatrač suđenja:Željko Perić(Mostar).
Strijelci: 0:1 Rizvanović(67), 1:1 Varupa(77).
Žuti kartoni:Dedić(Vitez), Bošković i Ramović(Mladost).

NK VITEZ: Tirić, Livaja(Stanić), Sadiković, Jevtić, Barišić(od 73.Varupa), Muminović, Dedić, Livančić, Kokot, Kapetan, Đerić.Trener:Boris Pavić.
MLADOST(DK): Hadžić, Galić, Karahmet, Isaković, Musić, Bošković(od 62.Kuzmanović), Brkić, Šišić, Sušić(od 86.Jusufović), Ramović, Husić(od 63.Rizvanović).Trener:Ibro Rahimić.