KakanjLive | Srijeda, 20.09.2017. godine

Minimalan poraz Mladosti na Koševu

20.11.2016. - U sjajnoj predstavi, u kojoj je postignuto čak sedam golova, igrači Mladosti su minimalno poraženi iako su izabranici trenera Mehmeda Janjoša već u 22. minuti imali prednost od tri gola razlike

mladost _kosevoFoto Klix/Feđa Krvavac

Igrači Sarajeva su od samog početka krenuli silovito prema golu gostiju i već nakon 20-ak minuta igre imali visoko vodstvo od 3:0. Iskoristili su visoko postavljenu odbranu Mladosti, koja je davala prostora brzim napadačima Hebiboviću, Duljeviću i Crnkiću da ozbiljnije zaprijete golmanu Hadžiću. Sarajevo je povelo već u 11. minuti, kada je grešku Gačana iskoristio Nermin Crnkić, koji je snažnim šutom pod prečku doveo svoj tim u vodstvo. Samo tri minute kasnije domaći , nakon sjajnog prodora HarisaDuljevića po desnoj strani, kada je prošao između nekoliko igrača gostiju, preko Amera Bekića udvostručuju vodstvo.

Nastavio je tim Mehmeda Janjoša s atacima na gol Mladosti, a novi pogodak je postignut u 22. minuti. Anel Hebibović je pobjegao odbrani, zaobišao golmana Hadžića i bez teškoća pogodio za uvjerljivih 3:0. Stiče se utisak da je ovom golu prethodila ofsajd pozicija napadača Sarajeva i da je pomoćni sudija pogriješio.

Mladost je deset minuta kasnije uspjela smanjiti prednost Sarajeva. Na asistenciju Sinana Ramovića, Aladin Šišić je postigao lijep pogodak za 3:1. Tu nije bio kraj golovima u prvom dijelu. U 45. minuti meča Nermin Crnkić pored Rizvanovića i istrčalog Adnana Hadžića loptu šalje u praznu mrežu i na odmor se odlazi s uvjerljivim vodstvom Sarajeva od 4:1

U nastavku utakmice Mladost uspijeva uspostaviti ravnotežu i već iz prvog napada smanjiti prednost Sarajeva. Brkić je iz slobodnog udarca uputio snažan šut u šesnaesterac domaćih, Maksimović se najbolje snašao u velikoj gužvi i loptu ubacio pored nemoćnog Pavlovića. Nakon ovog gola Mladost igra sve bolje, odbrana djeluje mnogo sigurnije, a napad opasnije. Oba tima su imala nekoliko dobrih prilika, ali nije bilo efikasnosti i koncetracije napadača u završnici. Ipak, u 83. minuti Mladost uvodi meč u neizvjesnost. Nakon sjajne akcije Miće Kuzmanovića, Dejan Maksimović je po drugi put savladao Pavlovića i Sarajevo je strepilo od senzacije. Međutim, to se nije desilo, te je do kraja ostalo 4:3 za Sarajevo.

-Poslije sjajnog prvog poluvremena, nakon brzo primljenog gola u nastavku se kod igrača uvukla nervoza i svašta se moglo desiti, ali to je fudbal. Ponovo smo imali prilike, koje nisu realizirane i kad su gosti smanjili na 4:3 morali smo strepiti i spašavati da ne izgubimo već osvojene bodove. Čestitam igračima za sjajno prvo poluvrijeme, a drugo je bilo katastrofalno, izjavio je trener Sarajeva Mehmed Janjoš.

I pored poraza, trener Mladosti Husref Musemić nije bio nezadovoljan.
- Za naš okvir dobra utakmica, sedam golova rijetko se postiže. Mi smo se uspjeli vratiti u drugom poluvremenu, primili smo brzo golove zbog naših grešaka. Mislim da možemo biti zadovoljni ovom utakmicom.Normalno, nisam zadovoljan rezultatom, ali postići tri gola na Koševu nije mala stvar. S obzirom da smo imali problema prije utakmice zbog kazni Isakovića i Husića, te ozljeda Sušića i Karahmeta, ovaj rezultat , kao i igra protiv Radnika su ohrabrujući i s puno optimuzma dočekujemo Olimpic kojeg ćemo ja se nadam pobijediti, istakao je po završetku susreta trener Mladosti Husref Musemić.

Sarajevo-Mladost 4:3

Stadion Koševo.Gledalaca 3.500. Glavni sudija: Emir Spahalić iz Mostara. Pomoćni suci:Senad Ibrišimbegović (Travnik) i Dragan Keranović (Prijedor). Četvrti sudija: Zoran Grbić iz Prijedora. Delegat utakmice Mirko Milošević iz Zvornika. Posmatrač suđenja Vlado Liščinski (Prijedor)
Strijelci:1:0 Crnkić (11), 2:0 Bekić (14), 3:0 Hebibović (22), 3:1 Aladin Šišić (32), 4:1 Crnkić (45), 4:2 Maksimović( 48), 4:3 Maksimović (83).
Žuti kartoni: Hodžić (90+3) kod Sarajeva, Aldin Šišić (40), Rizvanović (63), Ramović (75) i Galić (80).

SARAJEVO: Pavlović, Hodžić, Kadušić (od 64.Radovac), Mihojević, Balić, Novaković, Rustemović, Hebibović (od 61.Sarić), Duljević, Crnkić, Amer Bekić (od 88. Anđušić). Trener: Mehmed Janjoš.
MLADOST: Hadžić, Rizvanović (od 64.Asanović), Galić, Gačan, Laštro, Aldin Šišić, Brkić, Maksimović, Aladin Šišić (od. 46.Kalajanović), Ramović, Kuzmanović. Trener:Husref Musemić.