KakanjLive | Četvrtak, 23.11.2017. godine

Minimalan poraz desetkovanog Rudara u Gračanici

03.06.2017. - U posljednjem nastupu ovogodišnje sezone Zeleno-crni su poraženi minimalnim rezultatom (2:1) na gostovanju u Gračanici i sa 46 osvojenih bodova , zahvaljujući boljoj gol-razlici od Travnika i Čapljine, zadržali četvrto mjesto

damircrndobarDamir Crnović, dobar u Gračanici, debitirao u prošlom kolu protiv Jedinstva

Rudar je u Gračanicu otputovao sa samo 16 igrača,među kojima su bila i trojica juniora Samir Sarač, Damir Crnović i Malik Gačić. Pored kažnjenih Amela Hrustanovića i Muamera Vile, te ozlijeđenih Vedina Kulovića i Armina Sarvana, Trener Beganović nije mogao računati na Igora Aničića, Aldina-Dinu Hajdarovića i Benjamina Dizdarića, od kojih su posljednja dvojica već napustila Kakanj.

Desetkovani sastav Rudara pružio je jak otpor nogometašima Bratstva, koji su bili pod imperativom pobjede jer su im samo tri boda garantirala opstanak u prvoligaškom društvu. Bratstvo je bolje otvorilo utakmicu i već iz prvog ozbiljnijeg napada stiglo do vodstvo.Brzonogi Senegalac.27.sedmogodišnji Mousa Diabang, pobjegao je odbrani Rudara i prisebnim udrcem savladao nemoćnog Čelebića. Šansu za izjednačenje propušta Bajro Spahić u 15.minuti.Njegov udarac odbranio je iskusni Tino Divković. Premda su domaći imali veći posjed lopte, Zeleno-crni su iz kontri prijetili Divkoviću.U 30.minuti Rudar je mogao do izjednačenja, ali je mladi Vehab iz povoljne prilike šutirao pravo u ruke golmana Divkovića.

Tek što je počelo drugo poluvrijeme, domaći preko Maida Jaganjca udvostručuju vodstvo. Zadovoljni ovom prednošću, igrači Bratstva su čuvali rezultat , svjesno prepustivši inicijativu Rudara,čiji su napadači imali dvije-tri poluprilike,ali bez realizacije. Ipak, iskusni Bajro Spahić u 76.minuti nakon centaršuta glavom šalje loptu iza leđa Divkovića za konačnih 2:1.

-S obzirom na izostanak čak sedmorice standardnih igrača, mogu biti zadovoljan kako smo igrali i ostvarili minimalan poraz. Šansu su dobili igrači koji su tokom sezone imali manju minutažu i opravdali očekivanja.Posebno sam zadovoljan igrom juniora Damira Crnovića i Malika Gačića, koji su pokazali da imaju potencijal i da na njih treba računati ubudućnosti, istakao je trener Rudara Elvedin Beganović.

REZULTATI POSLJEDNJEG KOLA:

Bratstvo-Rudar 2:1, Sloga-Radnički 2:4, Jedinstvo-Budućnost 3:1, Travnik-Orašje 5:3, GOŠK-Velež 1:0, Zvijezda-Novi Travnik 6:0, Bosna Visoko-Goražde 1:3, Bosna Sema-Čapljina 0:1.

Konačna tabela: 1. GOŠK 56, 2.Bosna(V) 50, 3.Sloga 48, 4. Rudar 46(40:28), 5.Travnik(44:36), 6. Čapljina 46(34:25), 7.Zvijezda 45(40:32), 8.Bratstvo 45(36:33), 9.Orašje 44(40:42), 10.Jedinstvo 44(34:37), 11.Velež 43 (39:33), 12.Goražde  43 (35:32), 13.Radnički 36, 14.Budućnost 35, 15.Bosna Sema 32 , 16.Novi Travnik 10 bodova.

GOŠK je novi premijerligaš, a iz Prve lige ispadaju Novi travnik, Bosna Sema, Budućnost, Radnički i Goražde koje ima lošiji međusobni skor od jedanaestoplasiranog Veleža.

Novi članovi su Metaleghe BSI i Olimpik,koji su ispali iz Premijer lige i četiri prvaka Drugih liga; TOŠK (Tešanj), Slaven (Živinice), Igman (Konjic) i Iskra (Bugojno).

Bratstvo-Rudar 2:1

Stadion „Luke“ u Gračanici. Gledatelja 300. Glavni sudija : Marin Pavlović(Ljubuški) Pomoćnici; Stipo Velić i Stjepan Konta(oba Livno). Četvrti sudija : Franjo Ćulap(Odžak). Posmatrač suđenja; Sead Hasanović(Sarajevo). Delegat Miro Pandžić  iz Sarajeva.

Strijelci:1:0 Mousa Diabang(13), 2:0 Jaganjac(47), 2:1 Bajro Spahić(76)

Žuti kartoni:Kahrimanović i Mousa Diabang(Brtaststvo), Alić i Zukić(Rudar).

CRVENI KARTON: Šerif Hasić(Bratstvo) u 87.minuti -drugi žuti karton.

BRATSTVO: Tino Divković , Draženko Stjepanović(od 46.Nermin Kadić), Šerif Hasić, Salem Salkić, Edin Šuša,  Diabang Mousa, Edo Vehabović, Nardin Mulahusejnović (od 59.Husejn Puturalić), Vahid Kahrimanović(od 68.Eldar Ikanović), Jasmin Mujkić, Maid Jaganjac . Trener: Nusret Muslimović.

RUDAR: Ajdin Čelebić, Haris Đuđo(od 72.Malik Gačić) Sanel Alić, Fadil Čizmić, Almin Zukić, Admir Smolo(od 55.Enis Sikira), Armin Topalović,  Belmin Kobilica, Anes Vehab, Bajro Spahić, Amel Neimarlija (od 67.Damir Crnović). Trener: Elvedin Beganović.