KakanjLive | Srijeda, 22.11.2017. godine

Metalleghe i Mladost remizirali u Banja Luci

22.04.2017. - Metalleghe i Mladost podijelili su bodove danas u Banja Luci na Gradskom stadionu odigravši 0:0 u okviru petog kola Lige za opstanak

Bio je ovo susret bez mnogo prilika, pa je remi na kraju i najrealnii ishod za oba tima. Prva je zaprijetila Mladost u osmoj minuti. Nakon ubačaja Brkića Musić šutira, ali pravo u golmana Fejzića. Pokušao je i Laštro u 19. minuti sa 25 metara, ali je lopta otišla preko gola. Samo minut kasnije prilika i za domaće. Odličan centaršut Smajića, Vidović šutira glavom ali pravo u Velića. U 25. minuti novi udarac Vidovića, ali je golman Mladosti na visini zadatka. Domaći su preko Smajić u 30. minuti pokušali iz slobodnog udarca, ali bez problema po golmana Mladosti. U 33. minuti Smajić je sam izašao pred Velića, ali je šutirao preko gola. U finišu prvog poluvremena gosti su pokušali preko Maksimovića, ali bez opasnosti po gol Metalleghea.

Mladost remi

Metalleghe i Mladost remizirali na Gradskom stadionu u Banja Luci/ foto: ss.ba

U drugom poluvremenu tempo igre je znatno pao, a od ozbiljnijih prilika bilježimo jedino udarac Brkića koji brani Fejzić u 54. minuti susreta. Do kraja susreta se igralo uglavnom na sredini terena, a bodom svakako mogu više biti zadovoljniji u taboru Mladosti budući da se Metalleghe bori za opstanak.

-Realan rezultat gdje nije bilo previše šansi. Mi smo se istrošili protiv Sarajeva, tako da nismo mogli učiniti previše. Još uvijek nismo osigurali opstanak, matematika to ne govori, pa s toga moramo ozbiljno pristupiti predstojećim mečevim, istakao je trener Mladosti Husref Musemić nakon susreta.

METALLEGHE BSI – MLADOST DK 0:0 (0:0)

Sudije: Haris Kaljanac (Sarajevo), asistenti: Moamer Časušević (Sarajevo), Dragan Keranović (Prijedor). Četvrti sudija: Admir Šehović (Sarajevo). Delegat: Samir Ćupina (Sarajevo), posmatrač suđenja Izet Ćejvanović (Tuzla).

Žuti kartoni: Zeba, Benović (Metalleghe BSI), Šećerović, Brkić (Mladost DK)

METALLEGHE BSI: Fejzić, Benović, Jovanović, Aletić (od 86. min Vidaković), Smajić (od 67. min Kovač), Zeba, Vidović, Beganović (od 60. min Hakupović), Rašić, Sarić, Jozić. Trener: Mato Neretljak

MLADOST DK: Velić, Galić, Laštro, Isaković, Musić, Maksimović (od 87. min Husić), Šišić (od 67. min Sušić) , Ramović, Šećerović, Brić, Kuzmanović. Trener: Husref Musemić.