KakanjLive | Ponedjeljak, 20.11.2017. godine

Košarkaši poraženi u Bijeljini

29.01.2017. - Na veoma teškom gostovanju, kod Građanskog u Bijeljini, košarkaši Kaknja doživjeli treći poraz u nizu

kakanjgradjanski

Odlično otvorenu utakmicu i prednost iz prvog poluvremena košarkaši Kaknja nisu uspjeli sačuvati do kraja utakmice. Sve je izgledalo obećavajuće i poslije prve i poslije druge četvrtine.

Šest poena prednosti poslije dvadeset minuta igre (36:42) izgubljeno je u trećem periodu koji je završen jedanaest poena razlike u korist domaćina (22:11).

U veoma uzbudljivu i borbenu završnicu košarkaši Kaknja su ušli sa zaostatkom od pet poena razlike (58:53). Međutim, na samom početku zadnje četvrtine naši košarkaši imaju tri izgubljene lopte, jednostavno su ih brzopleto predali u ruke domaćih igrača.Pored toga nije iskorišten jedan šut za tri poena. Tako poslije četiri napada bez poentiranja, uz tri iskorištena napada Građanskog, prednost domaćih se povećala na 11 poena razlike (65:53). Treneru Pandži nije ništa drugo preostalo već da traži tajmaut i pokazat će se da je bio veoma koristan.Osam minuta do kraja utakmice davalo je nadu u mogući preokret.

Uslijedila je serija Kaknja od 0:9. Đelmo je pogodio dva puta po dva, Svilar također i Ćurevac je ubacio jedno slobodno bacanje. Rezultat je poslije ove serije Kakanjaca glasio 65:62. Milošević realizira jedno slobodno bacanje, a Marojević pogađa dva iz igre i rezultat je jednu minutu i 19 sekundi prije kraja glasio 68:62. U narednom napadu Željko Palavra smanjuje na 68:64, a samo 19 sekundi prije kraja Tihomir Vranješ iz „kornera“ ubacuje za tri poena i približava svoj tim na samo jedan poen do preokreta (68:67).

Ipak to se neće dogoditi.

Sigurni Danilo Negovanović ubacuje sa linije slobodnih bacanja dva poena. (70:67) Na drugoj strani Tihomir Vranješ, šest sekundi prije kraja, pogađa prvo slobodno bacanje (70:68), drugo, sa namjerom promaši, međutim odbijenu loptu od obruča, nisu prihvatili košarkaši Kaknja, što je, takav je utisak, bila očigledna namjera. Domaći prenose loptu na polovinu Kakanjaca, igra se odbrana visoko iznad reketa, u kojem je sam ostao Miloš Marković, koji sa zvukom sirene pogađa za konačan rezultat 72:68.

Najveću prednost na utakmici imao je Kakanj, početkom druge četvrtine, petnaest poena razlike (15:30). Najbolji pojedinac u redovima Kaknja bio je Vojin Svilar sa 25 poena, pet skokova i tri asistencije.

Trener Pandža je rekao da je utakmica izgubljena u trećem periodu i da je usljed iznuđene promjene stila igre u redovima košarkaša Kaknja evidentna kriza:

- Utakmicu smo izgubili u trećem periodu. Bili smo tada mekani u odbrani i bez ideje u napadu. Pokušali smo se poslije vratiti, međutim, protivnik je napravio veliku prednost koju nismo uspjeli stići. Evidentna je kriza u našoj igri. U nezgodno vrijeme smo ostali bez dva igrača (Maksimovića i Tomića), i primorani smo mijenjati stil igre zašto je potrebno vrijeme koje, nažalost, nemamo. Isključivi smo krivci za poraz. Moramo raditi bolje i jače vjerovati u sebe i što prije doći do neke pobjede, koja će, nadam se, vratiti ozbiljno poljuljano samopouzdanje, istakao je trener košarkaša Kaknja Josip Pandža.

KK Građanski – KK Kakanj 72:68
(15:21; 21:21; 22:11; 14:15)

Bijeljina. Utakmica 13. kola košarkaškog prvenstva - Liga 10. Dvorana Osnovne škole Vuk Karadžić. Gledalaca 300.

KK GRAĐANSKI: Miladin Vlačić, Nenad Vuković 13, Damjen Milošević 10, Miloš Marković 8, Aleksandar Perić, Slaven Svitlica, Nikola Milešić 3, Dragomir Marojević 17, Aleksandar Vasilić 5, Danilo Negovanović 16, Dragan Simić, Trener: Goran Šehovac.

KK KAKANJ: Ermin Dedić 2, Tihomir Vranješ 9, Aldin Muflizović 5, Eldar Merdanović 3, Haris Ćurevac 1, Aldin Dželmo 11, Željko Palavra 10, Vojin Svilar 25, Emir Zimić 2, Rijad Smajlović. Trener: Josip Pandža.