KakanjLive | Utorak, 26.09.2017. godine

Košarkaši Kaknja sezonu završili pobjedom

11.03.2017. - U posljednoj utakmici regularnog dijela prvenstva, košarkaši Kaknja porazili poletnu ekipu Sparsovaca i s mnogo više ambicija ulaze u doigravanje za prvaka

Iako je utakmica imala revijalni karakter jer su obe ekipe još ranije izborile plasman u Ligu za prvaka, igrači oba tima pružili su veoma kvalitetnu igru, koja je oduševila gledatelje. Bolji utisak ostavili su izabranici trenera Kaknja, koji su tokom cijele utakmice kontrolirali igru i rezultat.

Već u prvoj četvrtini igrači Kaknja su stekli značajnu prednost (26:17) i najavili još jednu pobjedu nad starim rivalom. Gosti tek u 12. minuti uspijevaju anulirati prednost Kaknja i preći u vodstvo (28:31), ali su naši košarkaši na odmor otišli sa tri poena prednosti koja im je donio svojom jedinom trojkom borbeni Haris Ćurevac uz zvuk svirene.

Drugo poluvrijeme proteklo je u potpunoj dominaciji igrača Kaknja, koji su na kraju slavili s uvjerljivim rezultatom (89:71).

sakotic_domaci_debiDejan Šakotić, uspješno debitovao pred kakanjskom publikom sa kojom je uspostavio i odličnu komunikaciju

Treću četvrtinu otvara debitant u ekipi Kaknja Dejan Šakotić, egzbicijom i trojkom, koja je digla gledatelje na noge. Njegov prvi nastup u Kaknju bio je više nego uspješan i već sad možemo reći da će biti veliko pojačanje u doigravanju za prvaka. Sa 17 poena Šakotić je bio najučinkovitiji u domaćem timu, a kod gostiju najupečatlčjiviji utisak ostavio je juniorski reprerzentativac, Zeničanin Ibrahim Durmo ( 18 poena, deset skokova i 2 asistencije), koji je još jednom potvrdio svoj veliki potencijal.

Izuzev ozlijeđenih Tomića i Dželme, trener Pandža šansu je pružio svim igračima, koji su izuzev Đozića (02,11) i Smajlovića (10,28) imali skoro podjednaku minutažu. Trener gostiju Marko Trbić iz predostožnosti zbog lakših ozljeda nije koristio usluge dvojice ponajboljih igrača, Zlatka Jovanovića i Igora Đukovića, što se svakako odrazilo na igru njegovog tima i konačan ishod.

Pored mladog Durme, treba istaći Maksima Kovačevića(13) i centra Refika Bašića(12).
I ova utakmica je pokazala da su Kakanj i Spars Ziraat Bank zasluženo izborili plasman u Ligu za prvaka i da će u doigravanju igrati značajnu ulogu.

trbic_izjavaTrener Sparsa Marko Trbić u razgovoru sa našim novinarima

Trener Sparsa, Marko Trbić je bio zadovoljan igrom svog tima u prvih 20 minuta, ali ističe kako njegova ekipa nije imala adekvatan odgovor na sjajno raspoloženog Vojina Svilara:
''Prvim poluvremenom mogu da budem zadovoljan, drugim možda i ne. Kakanj je zasluženo slavio. Bili su agresivni i dovoljno čvrsti i mi danas nismo imali odgovor na igru Kaknja, posebno na napadačku igru Vojina Svilara koji nas je razbio. Možda utakmica nije imala veliki rezultatski značaj, ali je poslužila meni i mom kolegi Josipu da uigramo ekipu za play-off koji nam slijedi.''

pandza_izjava_1Josip Pandža tokom izjave

Trener Kaknja, Josip Pandža je pohvalio čvrstinu i voljni moment svog tima u susretu koji je koristio kao priprema za ligu šest:
''U ovom susretu smo uspjeli rasporediti minutažu tako da otprilike niko ne ide preko 25 minuta i bilo nam je bitno da ostavimo svježinu za ligu šest. Treba biti pošten i kazati da su i Sparsi nastupali bez nekoliko važnih igrača što je nama i olakšalo put prema pobjedi. Drago mi je da vidim da kod svih igrača postoji taj voljni moment i da su agresivni i maksimalno u igri. Utakmica mi je koristila isključivo kao pripremna i čestitam mojim momcima na pobjedi, posebno na drugom poluvremenu koje je bilo dosta bolje. Vidjet ćemo kakav će nam biti žrijeb, važno je da nam se u potpunosti oporave igrači koji su povrijeđeni, a onda imamo šta pokazati i u ligi za prvaka.''

Kakanj-Spars Ziraat Bank 89:71
(26:17, 15:21, 25:19, 23:14)

Sportska dvorana KSC u Kaknju. Gledatelja 800. Sudije: 1.Bojan Jovanić, 2.Saša Babić i 3. Miljan Šobot. Delegat/komesar:Dragan Ćazić (svi iz Banja Luke).
KAKANJ: Dedić 4, Vranješ , Šakotić 17, Muflizović 7, Merdanović 12, Đozić 2, Tomić, Ćurevac 9, Svilar 15 , Palavra 10 , Zimić 7, Smajlović 6. Trener: Josip Pandža.
SPARS ZIRAAT BANK: Spasov, Jovanović, Vukasović 4, Kočić 6, Babović 2, Reljić 7, Kovačević 13, Stepanović 9, Bašić 12, Durmo 18, Pirić, Đuković. Trener:Marko Trbić.

okkvitez_u_kaknjuVečerašnjoj utakmici prisustvovali su i mališani iz najmlađih selekcija Košarkaškog kluba Vitez iz Viteza