KakanjLive | Subota, 18.11.2017. godine

Košarkaši Kaknja poraženi u Trebinju

23.01.2016. - Trebinjci su nanijeli prvi poraz našim košarkašima u nastavku sezone

palavrazeljko
Svakoj seriji dođe kraj,pa tako i pobjedničkoj seriji košarkaša Kaknja, koja je trajala punih sedam kola. U derbiju 17. kola, i punom mjerom se revanširali za jesenji neuspjeh u Kaknju (64:77). I pored poraza u Trebinju, igrači Kaknja zadržali su prvu poziciju jer je mostarski Student, zahvaljujući razigranom Rami Rizviću, koji je postigao čak 28 poena, još uvjerljivije porazio Sparse (79:58).

Da će Trebinjci biti uspješniji moglo se zaključiti već na otvaranju utakmice kada su serijom 10:0 stigli do visokog vodstva. Uslijedila je serija naših košarkaša od 8:0, ali su domaći ipak prvu dionicu dobili sa četiri poena prednosti. Otvaranje druge dionice bilo još još tragičnije za košarkaše Kaknja jer su sa po dvije uzastopne trojke Lužaića i Aleksića, te poenima Đurasovića i Ninkovića domaći imali najveću seriju na ovoj utakmici (19:0) i već u 15.minuti bili na plus 23 poena. Sa pet poena Delalića i dva mladog Đozića, Kakanjci bar donekle uspijevaju smanjiti visoko vodstvo domaćih, ali su trojkama Šakotića i Đurasovića Trebinjci na odmor otšli s dvostrukom prednošću (42:21) i već tad je bilo jasno da će naši košarkaši Trebinje napustiti pognute glave.

Poenima Dedića i Merdanovića Kakanj otvara treću četvrtinu i najavljuje preokret. Bio je to samo trenutni bljesak, jer su domaći serijom 10:0 otišli na plus 29, a nakon poena Delalića, Sudžum postiže svoja jedina 4 poena i domaći stižu do najveće prednosti (33).

Trideset sekundi prije kraja treće četvrtine Maksimović na asistenciju Palavre postiže svoje prve poene za 66:36. Zadnju dionicu Kakanj otvara serijom 8:0 i budi nadu da može izbjeći katastrofu. Aleksić poentira i prekida nalet Kakanjaca, a zatim Đurasović postiže tri poena i domaći uspijevaju zadržati značajnu prednost, koju izabranici trenera Josipa Pandže novom serijom od 11:0 ublažavaju i približavaju razlici koju su imali u prvom meču u Kaknju (13 poena razlike,op.a). Bio je to period igre u kojoj je do izražaja došao Nermin Buza koji je postigao sedam poena, te Delalić i Maksimović po dva, ali nedovoljno da završnicu učine zanimljivijom jer su izvanredni Šakotić svojom trojkom i Radaković povećali vodstvo na plus 20 (78:58). U posljednjim trenucima Muflizović je trojkom postavio konačan rezultat utakmice, u kojoj su igrači Kaknja potpuno podbacili. Očito, osjetilo se neigranje playmekera Pavla Boljkovca i centra Obrada Tomića, ali i nedostatak agresivnosti i timske igre koja je bila ključ dosadašnjih uspjeha, kao i neučinkovitost ključnih igrača Dedića i Palavre, koji su postigli po šest poena, što se svakako odrazilo na visok poraz.

Swisslion Leotar-Kakanj 78:61

(14:10,28:11,24:15,12:25)

Sportska dvorana u Trebinju.Gledalaca 500. Sudije Mirza Palo, Nermin Nikšić i M.Nikšić (svi Sarajevo).

SWISSLION LEOTAR: Komnenović, Lužaić 12, Aleksić 8, Pelkić 6, Mijović, Milanović, Rikalo, Đurasović 14, Radaković 16, Sudžum 4, Ninković 6, Šakotić 12.Trener:Dragoljub Vidačić.
KAKANJ: Dedić 6, Maksimović 5, Muflizović 7, Merdanović 12, Delalić 16, Đozić 2, Palavra 6, Šabić, Tomić, Buza 7.Trener:Josip Pandža.