KakanjLive | Subota, 18.11.2017. godine

Košarkaši Kaknja pobijedili u Višegradu

06.02.2016. - Izabranici trenera Pandže opravdali su ulogu favorita i bez većih teškoća savladali ekipu Varde HE

tabela_19-koloKošarkaši Kaknja usamljeni na vrhu tabele Lige 12 sa najmanje poraza i najboljim učinkom 15/4

Iako umorni od napornog meča u polufinalu Kupa protiv Sparsa, izabranici trenera Pandže opravdali su ulogu favorita i bez većih teškoća savladali posljednjeplasiranu ekipu Varde HE.
Domaći su poveli sa 4:0 i najavili jak otpor.Međutim, njihovo vodstvo se brzo topi jer Palavra tricom,a zatim drugim uzastopnim poentiranjem, daje do znanja ko je favorit u ovom susretu. Inače,prva četvrtina je protekla u znaku  Palavre i Tomaševića, koji su postigli po 7 poena, dok su ostali igrači potpuno zatajili i ova dionica je završena sa veoma malo poena (11:14).

U drugoj četvrtini potpuna dominacija igrača Kaknja. Interesantno je da Željko Palavra nije zabilježio niti jedan poen !, ali su zato proradili Haris Delalić, Muflizović i Dedić, koji je svojom prvom trojkom doveo Kakanj u prednost od deset poena (21:31), što je uz tri poena Delalića iz slobodnih bacanja tu prednost povećalo na plus 13 (21:34) s kojim rezultatom se otišlo na odmor.

Treća četvrtina počinje tricom Palavre, te serijom Obrada Tomića od 8:0 i već u 25. minuti pitanje pobjednika bilo je riješeno jer su izabranici trenera Pandže imali nedostižnu prednost (25:47). Uslijedila je serija Tomaševića i domaći donekle uspijevaju ublažiti vodstvo i u zadnju dionicu ući sa minusom od 13 poena. Igrači Kaknja i dalje su kontrolirali igru i rezultat i njihova pobjeda nijednog trenutka nije dolazila u pitanje. U posljednjih 65 sekundi ulaze sa plus 15 (61:75), ali malo opuštanje koriste Dželetović i Tomašević i na kraju uspijevaju razliku smanjiti na sedam poena razlike.

Interesantno je istaći da su kod obe ekipe po tri igrača imala dvocifreni učinak;Tomašević (22), Dželetović (11) i Petrović (10) kod Varde HE, a Palavra (18), Delalić i Tomić po 13 poena. Pavle Boljkovac imao je čak 9 asistencija i 7 poena,što je svakako doprinijelo konačnom ishodu.

-Presudila je razlika u kvaliteti ekipa i slab procenat šuta Višegrađana.Naši igrači su odigrali onoliko koliko je bilo potrebno da ostvare pobjedu. S obzirom na poraz Sparsa u Trebinju (69:56), ovom pobjedom zadržali smo prvo mjesto i preostala tri kola možemo odigrati bez imperativa jer smo ostvarili postavljeni cilj – plasman u Ligu 6, istakao je predsjednik kluba Mevludin Delibašić.

Varda HE – Kakanj 70:77
(11:14,10:20,20:20,29:23)

Sportska dvorana u Višegradu. Gledalaca 400.Sudije: Tomislav Stapić(Mostar), Hrvoje Čavar i Mario Karačić(oba Široki Brijeg).
VARDA HE: Frganja, Tasić, Tomašević 22, Radić, Kojić, Pajović 5, Ivanović 2, Dželetović 11, Petrović 10,Đurđević 5,Pečenica 6, Stanimirović 9.
KAKANJ: Dedić 6, Maksimović 3, Boljkovac 7, Muflizović 8, Merdanović 9, Delalić 13, Plasto, Đozić, Šabić, Palavra 18, Tomić 13, Buza.Trener:Josip Pandža.