KakanjLive | Ponedjeljak, 20.11.2017. godine

Košarkaši Kaknja ovjerili prvo mjesto

13.02.2016. - Dobrom igrom i uvjerljivom pobjedom košarkaši Kaknja oduševili prepunu dvoranu

I doista bi poslastica.Rasterećeni imperativa pobjede jer su već osigurali plasman u Ligu 6, košarkaši Kaknja i Mladosti odigrali su jednu zanimljivu utakmicu, koja je mogla zadovoljiti i najprobirljivije košarkaške sladokusce. U prvoj četvrtini bolji su bili gosti, ponajviše zaslugom razigranog Draška Kneževića koji je postigao čak 16 poena! Kratki predah dobro je došao treneru Pandži, koji je očitao lekciju svojim izabranicima. Odličnom odbranom uspjeli su neutralizirati Kneževića i Đuranovića i serijom od 11:0 u 18. minuti stići do vodstva (33:32). Drugu čertvrtinu, koju su odigrali vrhunski, košarkaši Kaknja završili su tricom Nebojše Maksimovića i na odmor otišli sa plus pet ponena (37:32). Podatak da su gosti postigli samo pet poena najbolje pokazuje superiornost naših košarkaša i briljantne druge četvrtine.

Izabranici trenera Pandže kao da su dobili krila. Još su pojačali tempo i jednostavno mljeli protivnika i kao od šale punili koš. U 28.minuti imali su plus 16 poena (58:42) i najavili revanš punom mjerom za najveći poraz u sezoni koji su pretrpjeli na gostovanju u Mrkonjić Gradu (89:70). Kada je mladi Naser Đozić pogodio za tri poena u 35.minuti Kakanj je imao prednost od 19 poena (71:52), koja se povećala u 36.minuti na plus 22 (78:56), što je bilo najveće vodstvo na ovoj utakmici. U posljednje tri minute Pandža je na parket poslao možda i najmlađu postavu u sezoni i to su gosti iskoristili i trojkama Ivetića i Đuranovića ublažili poraz na samo minus 13 poena.

Pobjedom protiv tradicionalno neugodnog protivnika košarkaši Kaknja „ovjerili“ su prvo mjesto i već sad je izvjesno da će u doigravanje za prvaka ući s prve pozicije, što je uspjeh vrijedan pažnje, koji sigurno ni najveći optimisti nisu mogli očekivati.
Svaka čast treneru Pandži i njegovim pulenima, koji su još jednom potvrdili svoju kvalitetu i oduševili prepuno gledalište.

Ova je utakmica počela molitvom i minutom šutnje za nesretno stradale mlade ljude Kaknja. Tokom cijele utakmice ispred navijačke grupe Gren Firm, bio je postavljen transparent sa nadimcima Pule i Piksi dvojice nesretno stradalih mladića. I Firmovci su  tužno, ali dostojanstveno odšutili ovu utakmicu.

Kakanj-Mladost 82:69
(22:27,15:5, 23:12, 22:25)

Sportska dvorana KSC u Kaknju. Gledatelja 1200.Sudije: Tomislav Stapić (Mostar), Vladimir Marić (Čitluk) i Hrvoje Čavar (Široki Brijeg).
KAKANJ: Dedić 14, Maksimović 8, Boljkovac 6, Muflizović 8, Merdanović 10, Delalić 6, Mašić, Đozić 3, Palavra 13, Šabić, Tomić 14, Buza. Trener:Josip Pandža.
MLADOST: Kljajić, Stojčić, Đuranović 14, Jotić, Knežević 21, Jeremić 2, Ivetić 15, Radukić 11, Dujković 4, Vučković 2. Trener: Goran Sladojević.