KakanjLive | Srijeda, 22.11.2017. godine

Izjave Šabića i Aganspahića nakon susreta

08.03.2017. - Trener Šabić i napadač Aganspahić su zadovoljni rezultatom prvog četvrtfinalnog duela sa Bosnom Semom,ali ne i igrom svog tima u posljednjih 20 minuta

Ekipa Mladosti je u prvom četvrtfinalnom susretu Kupa Bosne i Hercegovine na domaćem terenu savladala federalnog prvoligaša Bosna Semu sa ubjedljivih 6:3. Nakon ubjedljivog vodstva od 5:0 u posljednjih 17 minuta susreta došlo je do opuštanja u taboru domaćih koji su potom primili tri gola. Ipak prednost iz prvog susreta i kvalitet Mladosti su garant da će ekipa iz Doboja izboriti prolaz u top četiri u najmasovnijem fudbalskom takmičenju u Bosni i Hercegovini.

Nermin Šabić

Šabić: Greške koje smo pravili u defanzivnoj liniji ne smijemo ponoviti

Nermin Šabić, prvi asistent Husrefa Musemića nakon susreta je bio zadovoljan prednošću koju je njegova ekipa stekla pred uzvrat u Sarajevu, ali nije bio zadovoljan naivnošću defanzivne linije Mladosti koja je sebi dopustila da primi tri gola od objektivno dosta slabije ekipe Bosna Seme:

''Veći dio prvog poluvremena smo kontrolisali igru i bili sigurni. U drugo poluvrijeme smo ušli dobro, došli do 5:0, a potom je došlo do nekih neobjašnjivih situacija i opuštanja što jednom klubu Premijer lige ne smije da se dešava u budućnosti. Naša zadnja linija je djelovala naivno i bila preopuštena, podbacila je u svim segmentima. Jednostavno je nedopustivo da mi primimo tri gola od ekipe koja je u nižem rangu takmičenja. Istina imali smo još pet ili šest zrelih prilika za postizanje golova, ali po meni je veći problem to što smo u odbrani djelovali smušeno. U narednih dan-dva ćemo pokušati otkloniti te nedostatke, jer nam se ne smije dešavati ovo u narednim utakmicama.''

Almir Aganspahić

Almir Aganspahić: Zadovoljan sam igrom i pobjedom, ali ne i opuštanjem u posljednjih 20 minuta

Dvadesetogodišjni napadač Mladosti, Almir Aganspahić od dolaska u Doboj pruža jako dobre partije, a u duelu sa Bosna Semom u 64. minuti je postigao svoj prvijenac:

''Zadovoljan sam golom i pobjedom naravno, ali ne i igrom koju smo prikazali. Nakon sjajnog prvog poluvremena u kojem smo djelovali dobro i početka drugog poluvremena kada smo stekli odličnu prednost došlo je do neobjašnjivog opuštanja kojeg sebi ne smijemo priuštiti u narednim susretima. Prednost je dovoljna pred uzvrat u Sarajevu, ali nam se ovo više ne smije ponoviti.''

Revanš susret između ova dva tima na rasporedu je za sedam dana (15.marta) na Olimpijskom stadionu ''Asim Ferhatović Hase'' u 15 sati.