KakanjLive | Srijeda, 20.09.2017. godine

Elma Podojak osvojila četiri zlatne medalje na prvenstvu FBiH

27.03.2017. - Mlada Kakanjka je na VII prvenstvu Federacije BiH u Kreševu osvojila četiri medalje što je čini jednom od najuspšenijih takmičara prvenstva

elma 1

Četiri nova zlata za mladu kakanjsku karatistkinju

Kreševo je u nedjelju 26. marta 2017. godine bilo domaćin sedmog prvenstva Federacije Bosne i Hercegovine u tradicionalnom karateu. Na takmičenju koje je organizovao karate klub ''Zanshin'' iz Kreševa učestovalo je 15 klubova sa preko 200 takmičara.

Mlada Kakanjka, Elma Podojak koja nastupa za karate klub ''Visoko'' je na ovom turniru osvojila čak četiri zlatne medalje. Zlato je osvojila u pojedinačnoj kategoriji u katama, borbama i tehnikama, dok je i u kata timu zajedno sa Nedželom Čolo i Fatmom Krehić osvojila prvo mjesto.

Četiri zlata sa turnira u Kreševu su sjajna uvertira za dva super jaka međunarodna turnira koja ovu Kakanjku očekuju u Sloveniji 10. aprila i Mostaru devetnaest dana poslije.