KakanjLive | Nedjelja, 24.09.2017. godine

Dobra i sigurna pobjeda

30.01.2016. - U utakmici sa Slobodom košarkaši Kaknja se vratili na pobjedonosni kolosjek

kakanjslotexstKošarkaši Kaknja su bez većih teškoća savladali zahuktalu Slobodu i praktično je udaljili od razmišljanja o Ligi za prvaka

Bila to još jedna kvalitetna, sadržajna i racionalna igra Pandžinih izabranika, koji su tokom cijele utakmice kontrolirali igru i rezultat. Gosti su bolje otvorili utakmicu, poveli su (Sekulović 0:2) i prvih pet minuta imali minimalnu prednost. Delalić i Merdanović uspijevaju anulirati vodstvo Tuzlaka, ali su sa dvije uzastopne trojke Hrnčića i Hasandića Tuzlaci ponovo preuzeli vodstvo(15:17). Uslijedila je trojka Pavla Boljkovca i dva jedina poena na ovoj utakmici, nedovoljno oporavljenog Željka Palavre i Kakanj prvu četvrtinu rješava u svoju korist s četiri poena razlike(21:17).

Početak druge četvrtine donosi nesigurnost i neefikasnost kod igrača oba tima i tek u 13.minuti Muflizović trojkom otvara seriju pogodaka, koju nastavlja oporavljeni Obrad Tomić, zatim i Delalić i trener gostiju bio je primoran zatražiti tajmaut. Savjeti Džidića nisu pomogli i domaći su na odmor otišli sa solidnom prednošću (34:25).

Interesantno je istaći da je u prvom poluvremenu Ermin Dedić postigao samo dva poena imao 0/5 pokušaja za tri poena, što je svakako utjecalo da rezultat nije uvjerljiviji u korist Kaknja.

U trećoj četvrtini mnogo bolja i efikasnija igra oba tima što pokazuje i ishod ove dionice (20:16). Trojkom Pavla Boljkovca u 24.minuti domaći odlaze na plus 14 i već tad je bilo jasno da će se košarkaši vratiti na pobjedonosni kolosijek.

U 27.minuti prednost je bila još veća (48:32), koju je Hasandić trojkom donekle ublažio, ali su naši košarkaši u zadnju četvrtinu ušli sa plus 13 poena (54:41). Zadnju dionicu trojkom otvara Benjamin Šabić i za šest minuta domaći stižu do najvećeg vodstva na utakmici (66:47). U preostale četiri minute trener Pandža šansu pruža mladim snagama što su gosti iskoristili i smanjili prednost na samo 12 poena razlike, što je i realan ishod ove utakmice, koju su izabranici trenera Pandže mnogo lakše riješili u svoju korist od očekivanja, a s obzirom na probleme koje je imao tokom trenažnog procesa uoči ovog važnog meča.

Kakanj-Sloboda 71:59
(21:17,13:8,20:16,17:18)
Sportska dvorana KSC u Kaknju.Gledalaca 1.000.Sudije;Petar Obradović(Čapljina), Nermin Nikšić(Sarajevo) i Hrvoje Čavar(Široki Brijeg).Delegat:Miodrag Vuković(Busovača).

KAKANJ: Dedić 5 ,Maksimović 3 , Boljkovac 6, Muflizović 13 , Merdanović 14 , Delalić 10 , Šabić 3,Demir,Đozić, Palavra 2 , Buza 9 ,Tomić 6 . Trener:Josip Pandža.
SLOBODA:Omerbašić, Ahmedić ,Hasandić 14, Hrnčić 3, Sekulović 21, Džambić 6,Čerkezović 2,Jakupović 2,Muratović, Sinadinović 11.Trener:Boris Džidić.