KakanjLive | Petak, 22.09.2017. godine

Debakl Mladosti na Pecari

05.04.2017. - Široki je na Pecari u okviru drugog kola Lige za opstanak ubjedljivo savladao Mladost rezultatom 4:0

Menalo

Mladi Luka Menalo je bio dvostruki strijelac u visokoj pobjedi Širokog nad Mladosti

U uvodnih 10 minuta igralo se na sredni terena, a Mladost je imala veći posjed lopte. Prvu ozbiljniju priliku imali su igrači Mladosti u 10. minuti, ali silovit udarac Isakovića sa 20 metara pogađa prečku Bilobrka. Samo sedam minuta kasnije sjajna kontra Mladosti. Po desnoj stani prolazi omaleni Sušić, ubacuje loptu na šest metara od gola Bilobrka, a Maksimović pogađa vanjsku mrežu gola Širokog Brijega. Domaći iz prve prilike dolaze do pogotka. Lončar je u 35. minuti sjajno uposlio Menala, a mladom Luki nije bilo teško da pogodi gol Velića za 1:0. U finišu prvog poluvremena ponovo se ''uzdrmao'' okvir gola Širokog. Isaković je drugi put  u prvih 45 minuta pogodio prečku, a lopta se odbija i odlazi u gol aut.

Domaći u 60. minuti dolaze do novog gola. Krstanović krade loptu Isakoviću na 20 metara, ubacuje loptu u peterac, a Menalo prizemnim udarcem matira Velića za 2:0. Samo što je ušao u igru Šišić sjajno prolazi po desnom boku ubacuje loptu na 10 metara, a Lašto iz sjajne pozicije šutira preko gola Bilobrka. Udarac Luke Menala u 69. minuti brani Velić, dok je Wagner sa 20 metara samo minut kasnije šutirao preko gola. Lončar u 73. minuti prebacuje odbranu Mladosti i upošljava Menala, ali Velić pravovremenim istrčavanjem sprječava mladog Luku da dođe do trećeg gola. Domaći preko Wagnera u 81. minuti dolaze do 3:0, da bi samo minut kasnije Lončar sjajno uspolio Čabraju koji postiže novi gol za Široki Brijeg. Mladost je preko Husića u samom finišu mogla da postigne utješni gol, ali napadač Mladosti nije uspio savladati Bilobkra na golu Širokobriježana.

Široki nakon nove pobjede ima 34 boda, dok je Mladost ostala na 27. U narednom kolu ekipa Husrefa Musemića će na domaćem terenu ugostiti posljednji Olimpik.

ŠIROKI BRIJEG – MLADOST DK 4:0 (1:0)

Stadion: Pecara. Gledalaca: 300

Sudije: Miloš Gigović (Gradiška), pomoćnici: Enes Đozić (Sarajevo) i Fikret Bačić (Lukavac), četvrti sudija: Tomislav Čuić (Tomislavgrad). Delegat: Franjo Grganović (Novi Travnik), posmatrač suđenja: Blaž Živković (Orašje).

Žuti kartoni: Barišić (54. minuta), Zlomislić (58. minuta), Pandža (71. minuta) – Široki Brijeg

Strijelci: 35. minuta Menalo (1:0), 60. minuta Menalo (2:0), 81. minuta Wagner (3:0), 82. minuta Čabraja (4:0).

ŠIROKI BRIJEG: Bilobrk, Pandža, Barišić, Zlomislić, Ćorluka, Menalo (od 73. min Čabraja), Sivrić (od 64. min Wagner), Lončar, Krstanović, Marina (od 76. min Sesar), Marković. Trener: Goran Sablić.

MLADOST DK: Velić, Gačan, Laštro, Isaković, Galić, Sušić (od 60. min Šišić), Šećerović, Brkić (od 84. min Rondić), Lazić, Maksimović, Aganspahić (od 76. min Husić). Trener: Husref Musemić.