KakanjLive | Utorak, 24.10.2017. godine

Častan oproštaj rukometaša Kaknja u Kupu BiH

07.12.2016. - Izabranici trenera Nedžada Zaimovića pružili su jak otpor sarajevskim „Studentima“ koji su tek u posljednih desetak minuta stekli značajniju prednost i na kraju slavili sa četiri gola razlike(23:27)

Domaći su bolje otvorili i golovima Đuhere i Martinovića poveli sa 2:0. „Studenti“ su do izjednačenja stigli tek u šestoj minuti(3:3) i sve do 20.minute igralo se gol za gol, s tim što su igrači Kaknja češće bili u vodstvu. Do preokreta dolazi u 29.minuti kada gosti sa dva uzastopna pogotka preuzimaju vodstvo i na odmor odlaze sa minimalnom prednošću/10:12).Rezultat bi sigurno bio znatno povoljniji za Zaimovićeve izabranike da su iskoristili tri sedmerca, koje je odbranio raspoloženi Sidik Omerović, te da se bekovi Purić i Grab nisu ispromašili i zapucali nekoliko zicera,što tako iskusnim igračima ne bi smjelo da se desi.

Pogotkom ponajboljeg igrača Tarika Balte gosti iz prvog napada u nastavku povećavaju prednost, koju nisu ispuštali sve do 40.minute, kada je Purić izjednačio rezultat(16:16).Sa dva uzastopna pogotka Denje i Purića Kakanj preuzima vodstvo(18:17), zatim golom Gluimičića u 45.minuti (19:18). Bilo je to posljednje vodstvo domaćih igrača jer su igrači Bosne serijom 3:0 u 50.minuti po prvi put stekli razliku od tri gola(19:22) i već tad je bilo jasno da će „Studenti“ slaviti. Posljednjih desetak minuta proteklo je u znaku gostiju, koji su rutinski priveli kraju utakmicu i zasluženo izborili plasman u polufinale Kupa Bosne i Hercegivine.

U ekipi Kaknja treba istaći mladog golmana Mevludina Čehajića,koji je branio u drugom poluvremenu i imao osam odbrana, te pivota Đuheru i lijevo krilo Martinovića, dok su kod Bosne bolji od ostalih bili golman Sidik Omerović, te Osmanhodžić i Tarik Balta,koji je zbog ozljede koljena teren napustio u 38.minuti.
Mostarski sudijski par Begić-Knezović djelovao je sigurno i autoritativno.

Igrači Kaknja su se časno oprostili od ovog najmasovnijeg natjecanja i sam plasman među osam najboljih u BiH je veliki uspjeh, bez dvojbe, najveći od osnivanja kluba.
Trener Zaimović smatra da je umor od subotnje utakmice u Tuzli,te veći roster gostiju, utjecao na poraz njegovog tima.

RK KAKANJ: Čehajić, Čutura, Grab, Glumičić 4, Bjelopoljak 1, Purić 6, Mehić, Amitović, Zahirović, Martinović 4, Đuhera 6, Denjo 2. Trener:Nedžad Zaimović.
RK BOSNA(Sarajevo): Sidik Omerović, Hrbat 4, Korkarić, Burić, Džubur, Sakib Omerović 2, Adnan Balta 1, Zahirović 2, Alibegović 1, Memić, Lingo, Osmanhodžić 6,Travančić 5,Tarik Balta 6,Husić. Trener:Daniel Ridžić.